Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, hogy sokan akik...

Normális, hogy sokan akik most érettségiznek, olyanokat kérdzenek itt amiket már rég utánakellett volna nézniük és tisztában lenni velük? Ők mennyire valók egyetemre?

Figyelt kérdés
Nem akarok senkit sem ledegradálni, de úgyérzem ez nagyon rossz, hogy sok 5ös , kitűnő tanulni annyira nincs tisztában a lehetőségeivel , hogy az hihetettlen és utána sem néz semminek, csk teszi fel itt a hüly.bb nél hüly.bb kérdéseket, nem , hogy utánanéznének, hiszen a jövöjük függ tőle... én is most érettségizem , nem vagyok 5ös tanuló, de mégis mindent tudok, 2hét alatt mindennek utánanéztem , kolesztól kezdve a sulin tanulható nyelvekig...
2011. febr. 1. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan értem amit mondasz.Én 1éve érettségiztem,most egyetemen(jogon)tanulok és amit akkoriban az osztálytársaim és az ismerőseim műveltek az katasztrófa.

Volt egy gyerek aki 1 nappal a jelentkezési határidő előtt kérdezte meg a tanárt, hogy hát mi is az az egyetem és hogyan kell jelentkezni...

De amit itt látok az se semmi.Én is napokat,talán heteket töltöttem azzal az idővel, hogy utánajártam mindennek,de tényleg mindennek,aminek az eredménye az lett, hogy jobban átláttam és értettem a felvételi eljárást, a lehetőségeket,mint az osztályfőnököm.Még én javítottam ki, ha valamit rosszul mondott.:)

De a lényeg, hogy igen valamilyen szinten utána kéne nézni,mert aztán az egyetemen senkit nem érdekel hogy mit hogyan tudsz elintézni,az oktató egyszer elmondja(van amelyik nem) azt kész.

Önállóság-ez az amit megkéne tanulni.

2011. febr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért nem kell szerintem elítélni őket, hiszen hiába 18évesek, még középiskolások, akiknek eddig mindig mindent elmondtak többségében. De a felvételi eljárással maguk a tanárok sincsenek sokszor tisztában, vagy rosszul tudnak dolgokat. Elsősorban nem ártana, ha a tanárok is felkészültebbek lennének ebben a témában, hogy segítséget tudjanak nyújtani a diákoknak merre és hogyan tudnak tájékozódni. Pl. szerintem a felvi.hu felépítése nagyon rossz, egy csomó dolgot anno én is borzasztó nehezen találtam meg (ha egyáltalán megtaláltam), a jogszabályok száraz leírása meg sokszor nem egyértelmű egy 18éves számára.
2011. febr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem furcsa, mert ugyan két éve érettségiztem, de már 10.-ben pengén ment, hogy miért hány pluszpontot lehet kapni, hogyan működik a pontszámítás, mely eredmények számítanak... Persze ehhez az is hozzájárul, h a mi ofőnk is nagyon képben volt, és osztályfőnöki órán ez sokszor volt téma, és akit pluszban még érdekelt, azokkal bármikor leült esélyt latolgatni, szakleírást olvasni.

De ha valami nem volt tiszta, vagy nem értettünk egyet bizonyos kérdésekben, voltam annyira talpraesett, hogy átböngésszem az erre vonatkozó határozatot. Ezt is bárki megteheti, sőt az Oktatási Hivatalnak e-mail címe és telefonszáma is van. Szóval azt nem bírom, mikor olyasmit kérdeznek, amire néhány kattintással (rosszabb esetben minimális utánajárással) is lehet választ kapni.

Amúgy a felvi.hu tényleg kicsit bonyolult, de az OH oldala teljesen átlátható.

2011. febr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg szerintem az is hozzájárul, hogy az elmúlt 1-2 évben folyamatosan variáltak/variálnak a plusz pontokkal meg egyebekkel, sokszor nehéz eldönteni, hogy egyes dolgokat bevezettek-e már, vagy csak be akarnak, és ha bevezetik mikor lép hatályba. Második válaszoló voltam.
2011. febr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az is hozzajarul, hogy a diakot korulvevo szulok es tanarok mennyire biztatjak es mennyire segitenek neki a sok tovabbtanulasi lehetoseg kozul megtalalni a megfelelo alternativat. Nehezebb szerintem annak, aki nem kap tul sok biztatast otthonrol, vagy akinek olyan tanarai vannak, akiktol nem varhat segitseget ilyen ugyekben.
2011. febr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!