Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-TTK biosz. Vélemény?

ELTE-TTK biosz. Vélemény?

Figyelt kérdés
Minden érdekel erről a szakról. Igazából elég vegyes véleményeket olvastam, azért vagyok ennyire kíváncsi.
2011. febr. 1. 15:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Vannak jó és kimagasló kutatások! pl Szathmáry Eörs akinek az elmúlt évekbe jópár Nature cikke jelent meg

Viszont érdemes alaposan utána nézni és olvasni mibe vágsz!

2011. febr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szathmáry Eörs lehet hogy tényleg nagy impakt faktoros cikkeket ír a Nature be, de hogy oktatásból nem veszi ki a részét, az biztos!!! Odabiggyesztik a tantárgyakhoz a nevét és közben egész félévben nem lehet látni. Más megtartja az órát helyette (csak a biológia történetén láttam) és ő meg nyugodtan foglalkozhat a tudományos cikkeivel. Másnak pedig a belét kihajtják!!!
2011. febr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!:) Egyébként nem akarok orvosira menni, meg annyi pontom se lenne, hanem maga a biosz érdekel. Kémiával szerintem nem lesz gond, mert azt is szeretem, meg értem is.
2011. febr. 2. 18:44
 14/18 anonim válasza:
Szia!Én is biológia Bsc-s vagyok, és tanárszakos. Nekem csak rossz véleményem van erről a helyről. Ha tanár akarsz lenni, akkor szerintem inkább máshol próbáld meg, mert itt vért fogsz izzadni azért, hogy utána a kis tanári fizetésedből megélj valahogyan. Én spec rengeteget tanulok és mégsem nagyon sikerülnek a vizsgáim, mert értelmetlen magoltatásról szól az egész, semmi gyakrolati tudást és átfogó képet nem ad az egyetem. Ráadásul tanárszakosoktól ugyanazt a tudásszintet követelik, mint biológusoktól, holott szerintem sok esetben különbséget kellene tenni, ugyanis mi nem kutatni fogunk, hanem tanítani és a kettő ég és föld. Én most állok ott, hogy átmegyek másik helyre, mert már nem bírom a kiképzést :) pedig már egy pár évet lehúztam itt, de idegileg annyira kikészített a hely (és ezzel nem csak én vagyok így, hanem nagyon sok bioszos ismerősöm), hogy inkább kidobom az ablakon ezeket az éveket. Egy szó mint száz, tényleg csak akkor gyere ide ha teljesen elkötelezett vagy a biológia iránt és a tanítás iránt, és képes vagy több ezer oldalt bemagolni pár hét alatt :)
2011. febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2011. febr. 2. 20:01
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Gondolom a kérdésedre választ adni már fölösleges, hiszen döntöttél...arra lennék kíváncsi, hogy mégis hogyan és mik a te tapasztalataid? :)

2014. ápr. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Igazából ezt a kérdést még akkor tettem fel, mikor biosztanár akartam lenni. :) Azóta viszont más városba, és más egyetemen vagyok :)
2014. jún. 11. 09:21
 18/18 anonim válasza:
Gyertek Szegedre! Imadom a bioszt, kedvesek a tanarok persze vannak kivetelek, es gyonyoru varos! Mondom ezt Budapestikent! Kb 4 napot vagyok lent egy heten szoval a fovarosi eletedet se kell feladnod(en ettol feltem leginkabb)
2015. máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!