Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-TTK biosz. Vélemény?

ELTE-TTK biosz. Vélemény?

Figyelt kérdés
Minden érdekel erről a szakról. Igazából elég vegyes véleményeket olvastam, azért vagyok ennyire kíváncsi.
2011. febr. 1. 15:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az első évben több a kémia, mint a biosz. Azzal dobálják ki az embereket. Ezt hallottam legalábbis.
2011. febr. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

rosszul hallottad! Én még ötéves képzésbe csináltam meg a biológus szakot.

első három félévbe sok kémia van, alapjába nem nehéz de aki elvérzik kémián az nem is baj mert nem élné túl a rákövetkezőket!

Első év nem vészes, csak az sokkol hogy mennyit kell tanulni! (persze ez nudli a hátralevőkhöz képest)

Második év = halál! Ha azt túléled zsebedbe a diploma! egész évbe non stop tanulás rengeteg gyakorlat (pl rendszertanok, anatómia) Év végén két szigorlat! ez lemorzsolja az emberek nagyrészét!

Harmadik év ökológia és molekuláris biológia teszi ki! itt csökken a szívás.(bár ökológiások elég perverzek szeretnek szívatni) Év végén ismét két szigorlat!

negyed és ötöd év már örömjáték!

Egyébként biológia tanár vagy biológus???

2011. febr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!:)

Biológia tanár.

2011. febr. 1. 16:47
 4/18 anonim ***** válasza:
akkor az annyira nem vészes! kevesebb szigorlat és kémia, könnyebb vizsgák viszont nehezebb államvizsga!
2011. febr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi:)
2011. febr. 1. 17:46
 6/18 anonim válasza:

Mélyrepülésben az elte-ttk színvonala!



Sajnos ELTE-TTK nem a szuper oktatásáról, hanem a magas követelményéről híres.


Kevés tanár tud igazán tanítani vagy egyáltalán átadni tudását. De sajnos nagyon sok tanár maguknak valók, nem is céljuk átadni a tudást, de vizsgán szemétkednek és bebizonyítják neked, hogy milyen hülye vagy a témához. Nagy képűek, mert az eltén tanítanak.


Sajnos ilyen oktatás mellett nem hagy maradandó tudást, csak végig magolod a három évet és a végén rájössz, hogy semmit sem tudsz az egészről! Mert hisz tudás is kell a diplomához, csak a felvételizőket beetetik, hogy mekkora nagy kutatás folyik az egyetemen.


Azután fogod a biológus diplomádat és kitörölheted vele a hátsódat, mert rájössz, nem jó munkanélkülinek lenni és elmész a tescoba árúfeltöltőnek vagy targoncásnak, ahogy ezt már jónéhány biológus megtette.

2011. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Meg ne próbáld! Inkább orvosira menj, ha érdekel a biológia. :) Abból meg is lehet élni.


Sajna tényleg gyenge már az oktatás a természettudományi karon. Múltkor épp az állatrenszertani tanszékről küldtek el egy olyan embert, aki éjjel-nappal dolgozott nekik, mellesleg nagyon jó tanár volt, aztán a tanszékvezető beintett és kirúgta! (lehet hogy féltették az állásukat)

2011. febr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Megélni orvosként? Tudod te mennyi egy rezidens fizetése?..
2011. febr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én az új rendszerben vagyok, itt is kezdtem, elsőként éltem végig. De ha tényleg érdekel és szereted és nemcsak azért akarsz biológus lenni, mert nem vettek fel orvosira vagy ppk-ra, akkor jelentkezz. Nem árt, ha van némi sütnivalód és értesz a kémiához, mert elég sok van. Azzt vedd számításba, hogy ez a legnépszerűbb termtudományos szak az eltén, így nagyon sok embert kénytelenek felvenni. De abból a háromszázból az első év végére 150 lesz, a másodikra pedig 40. Tehát igazából pont annyi biológus végez évente, mint előtte.

Az ha valaki nem tud elhelyezkedni, az nemcsak a tanárokat, hanem őt is minősíti. Nekem is van (illetve volt) csoporttársam, akinek érettségit nem adnék a kezébe annyira sötét. Aztán valahogy elküzdi magát a diplomáig, 5-6év alatt csak sikerül az alapképzést befejeznie.

Mindegy, a lényeg az, hogy ha elszánt vagy és érdekel, akkor vágj bele. BSc-n mostmár csak két szigorlat van, úgyhogy már az sem annyira vészes :D

2011. febr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

hát biológus és biológus diploma között is van különbség!

Az tény hogy egy ökológia szakiránnyal nincs sok esélyed elhelyezkedni legfeljebb akkor ha már szakdogát alatt alkotsz valamit nagyot!

Viszont molekuláris biológia szakiránnyal simán el tudsz helyezkedni. Akikkel együtt végeztem mindenki elhelyezkedett és nem kevesen külföldön!

Nagyon fontos hogy mire szakosodsz és azt nagyon jól kell csinálni és akkor nincs gond!

Viszont tanárként ha nincs protekciód akkor nehéz bejutni normális iskolába!

2011. febr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!