Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet fellebbezni a...

Hogy lehet fellebbezni a központi felvételi miatt?

Figyelt kérdés

Történt ugyanis, hogy a gyerekem magyar dolgozatát alig pontozták le. Rögtön az első feladatnál járna neki 1 pont, 0-át írtak. Az utolsó feladatnál (fogalmazás) ő a jövőről írt, totál 0 pont! Pedig legalább 8 mondatot írt, és nem hülyeséget.

Mateknál is volt olyan feladat, amire azért nem kapott pontot, mert a feladat első része nem volt jó, így hogy tudta kiszámolni a második részét... 0 pont. Kicsit szerintem elkapkodták. Voltunk pénteken megnézni, jeleztem is a hibát. Erre a válasz az volt, hogy bocsánat, nincs bent magyaros tanár. Totál ideg lettem. Ha gondolom, töltsem ki a lapot. Gondoltam menjenek a fenébe, nem töltöttem ki. Viszont hétvégén átgondoltam. A francba, 1-2 pont plussz is pont. Ma kell leadni a lapot. Kitölthetem még? És ha igen, akkor egy sima papírra írjam az észrevételeimet, vagy van rá valahol nyomtatvány? Hunyadi Gimnázium XVIII. kerület egyébként.


2011. jan. 31. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ezt már későn írom, de ilyen esetben mindenképpen érdemes fellebbezni, mert így nem lehet kijavítani ezt a felvételit... Nagyon sokan írtak a jövőről, többek között én is, és én is csak 7 mondatot írtam, viszont jó hosszúakat, így kitöltöttem a helyet, meg is kaptam rá az összes pontot.
2011. jan. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát én a múltról írtam, úgy kb a 10-20 évvel ezelőtti múltról. erre anyum mondja, h a stílusra 0 pontot kaptam a 3ból. azt hittem, lebabázok. de mindegy, tehetnek egy jókora szívességet, ígyis 85 pontom lett. de azért nem ártott volna, ha mondjuk 87 vagy esetleg 86 lett vna. :/ köcsögök.:@
2011. febr. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én is felvételiztem.

Már tudom, hogy későn írom de a teendő ez lett volna:

Minden iskolában meg volt adva 3 nap arra, hogy lehessen szólni, hogy nem jól javították ki a feladatlapot!

Ugyan azt nem tudom, hogy önök lemásoltatták-e a feladatokat, de ha igen, akkor vissza kellett volna menni az iskolába és megnézték volna. A másik lehetőség az lett volna, hogy meg lehetett nézni és át is lehetett nézni, szólni kellett volna.

És azt is elmondták és le is volt írva a tájékoztatóba, hogy 3 nap után reklamációt nem fogadnak el!

Én gondoltam, hogy tájékoztatom önt erről, ha nem tudta!

2011. ápr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
elvileg kell szólni az általános iskolai tanárnak, osztályfőnöknek, igazgatónak ohgy mi történt és majd ők intézik a többit
2012. jan. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!