Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia vagy jog? Melyikn...

Pszichológia vagy jog? Melyiknek van jövője? Ezen szakok hallgatóinak, végzettjeinek is várom a véleményét.

Figyelt kérdés
Örülnék ha olyan emberek is írnának, akik valamelyiket tanulják vagy már elhelyezkedtek vele. Minden szakon van sablonszöveg, de nem biztos, hogy azt is adják, amit ígérnek.
2011. jan. 30. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
ez az a két szakma, aminek mindig lesz jövője. azért, mert mindig is voltak és lesznek is dilis emberek és lesznek csaló/zsaroló/rabló emberek. ha azt nézzük melyikbe 'van több pénz' akkor a jogban. elmész egy ügyvédnek (azt nem is mondom, hogy egyetemi tanárnak) és milliót! megközelítő havi fizetéseid lesznek. a pszichológus viszont annyira sokat nem keres (itt Mo-n). de a jogot tanulni is nehezebb, hisz gondolj bele, a jogszabályok minden kormányváltás (de normál alkalmakkor is) változnak, így egy ügyvédnek pl folyamatosan a diploma átvételétől is tanulnia kell. de ennek megvan a honoráriuma az biztos!:)
2011. jan. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A jogra nagyon fel kell kötni a gatyát, éjszakákon át kell magolni, és A-tól Z-ig tudni kell kívülről, belülről, cikcakkban, lóugrásban, a törvény összes részét.

A római joggal szokták megszívatni a hallgatókat, azt még latinul is tudni kell, szóról szóra.

Az ügyvédek, ill. jogászok viszont nagyon jól keresnek, de ne milliós összegekre gondolj, az a politikus. :)

Ennél többet viszont, sajnos, nem igazán tudok mondani, nekem csak egyik közeli ismerősöm jár az ELTÉ-re, ő mesél néha ilyen dolgokat.


A pszichológián viszont, már nem kell annyit magolni, de ott se számíts lazsálásra! Az is igen kemény egy szak, egy másik ismerősöm Debrecenben jár pszichológiára, de alig tudunk beszélni, még hétvégén is, mert annyit kell tanulnia.

Egy pszichológus fizetése talán 200 ezer körül mozoghat.


Ami a jövőt illeti, egyik szakma sem fog feleslegessé válni, az tuti biztos.

A pszichológia most eléggé felkapott lett, egyre többen jelentkeznek, úgyhogy ott is rendesen megy föl a ponthatár.

Jogot pedig már a középkorban is tanítottak.


Ha töriből jó vagy, vagy esetleg azt szereted a legjobban, akkor neked valószínűleg a jog jobban menne, de ha biológiából vagy irodalomból vagy a legjobb, akkor pedig, a pszichológia (persze, itt is lehet szó töriről).


Az viszont tény, hogy mindkét szak a humán beállítottságú embereknek megy a legjobban.

(Én nyelvi beállítottságú vagyok, de engem is nagyon érdekel a pszichológia, bár, nem hiszem, hogy belőlem jó pszichológus válna.)

2011. jan. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia. Én msot jogon tanulok, de tavaly megjelöltem a pszichológiát is. Mivel engem is ez a kettő érdekelt.


Szeirntem a jog tényleg olyna nehéz, ahogy itt leírták,ám nálunk a magyar alkotmány és jogtörténettel írtjáka elgjobbna anépet. Amugy a római jog is olyan nehéz, ahogy az előző leírta, de még mindig könnyebben megtanulod, mert az legalább érdekes, tanultok jogeseteket, nem úgy mint a mat-ból ami baromi száraz.


Én javaslom a jogot, főleg ha vannak kapcsolataid, esetleg rokonok akik már benne vannak e szakmába. Úgy sokkal könnyebb lesz majd az elhelyezkedés:)

2011. jan. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 31. 17:25

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!