Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez így reális? Egyetemi...

Ez így reális? Egyetemi költségek összeállítása

Figyelt kérdés

Kolesz- ingyenes

utazás- kb 300ft 90%os kedvezménnyel, de megkell vennem a helyi bérletet ami 2500ft , illetve ha hazajövök, kb 3hetente 2jegyet , nem hiszem, h értelme van megvanni a havi bérletet...

kaja minnél kevesebbet szeretnék erre fizetni és így főzni fogok, szerintetek kb mennyi lenne? heti 3000-4000ft elég lenne? hogyha még otthonról is hozok kaját

jegyzetek meg könyvek fogalmam sincs mennyi..de elvileg könyvtárból lehet kikölcsönözni, nem? Meg azért a jegyzetek is mindig terjengnek, vagyis nagyon remélem :)

Suli- remélem felvesznek államira, mindent megteszek érte, de ha nem akkor valószínűleg felkell vennem a diákhitelt, persze csak minimálisat, mondjuk egy féléve max 100000ft ot


És ahogy kiszámoltam , ha elkezdjek gyüjteni és nem veszek semmit , csak fizetem a bérletemet meg ilyeneket akkor szeptemberig lesz olyan 160ezer ft om és nyáron dolgozni fogok, úgy gondoltam, h érettségi után végig dolgozom a nyarat, keresek valami diákmunkát...és kb olyan 160at lehet azzal is keresni... szerintetek így kifogok jönni? hogyha még havonta kapok 40ezret?


Előre is köszönöm szépen... sajnos ezt nem sokmindenkivel tudom megbeszélni...és leginkább csak magamra számíthatok ebben


2011. jan. 30. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
A koli miért ingyenes?
2011. jan. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok toll és füzet fogy + fénymásolási költségek + minden könyvtárba van beiratkozási díj és késedelmi díj, ha késel. Rendes netre és számítógépre lesz szükséged a beiratkozáshoz és a tárgyak felvételéhez, stb. A kollégium sem szokott általában ingyenes lenni. A 90%-os kedvezményt nem tudom, hogy hogyan csinálod meg hogy. Kajára naponta inkább 1000-et számolj. A kollégiumban a közösségi életben való részvétel sem ingyenes. Rengeteg toll és füzet fogy -- kb. min. 15-20000-rel érdemes nekiindulni bevásárolni évkezdéskor. Olyankor lehet 100 hufért spirál füzeteket venni, utána már csak 2-300 ft-okért lehet. Ha diákhitelezel, vedd fel a maximumot, mert ha a meló miatt megcsúszol a tanulmányaiddal, az drágább lesz.
2011. jan. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kösszi szépen...


Háát azvan, h mivel halmozottan hátrányos vagyok így van utazásra 90%os kezdvezményem... és ezt fellehet használni, és nekem kettő van tehát egy évben 16szor mehetek haza 90%ossal... és a kolesz is ezért ingyenes

Itthon van számítogépem, a koleszba is kell? nem elég ha itthon veszem fel a tárgyakat meg ilyenek...?

Mondjuk igen, a fűezetkre meg ilyenekre is kell számolni sokat... meg könytár :)köszii mégegyszer

2011. jan. 30. 15:28
 4/6 anonim ***** válasza:

"Itthon van számítogépem, a koleszba is kell?"


Nem írtad milyen szak, de ha sok beadandót kaptok, akkor érdemes, mert ezeket ált. gépelt formában szeretik a tanárok.


Ha nincs házi, akkor is jó, ha naprakész tudsz lenni, pl gyors körlevél a tanártól, hogy másik épületben lesz a ZH, vagy 1 órával korábban :) Csoporttársaom láttam, mekkora hátrány tud lenni, ha net hiányában nem tudta figyelni naponta többször az emailjet / neptunját

2011. jan. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként a toll/papír/könyv/jegyzet nem feltétlenül kell. Attól függ milyen egyetemen, melyik szakára mész. Nálunk még index sincs, szerencsére nem kell szaladgálni vele. Mindent neptunon vezetnek.

Nekem egy darab tollam van, általában zh-n/vizsgán írok vele. Minden jegyzet fent van neten, nem kell könyv. Így aztán órán se nagyon írok.

A kaja az szerintem is legalább egy ezres naponta.

Számítógép feltétlenül kell, anélkül nem sok esélyed lesz.

2011. jan. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát koli.. nemtudom hol nézted, de nálunk bgfen a halmozottan hátrányosoknak is ugyanannyiba kerül a koli, havi 10.000 Ft.

BKV bérlet 3800 Ft 50%osan, netudom abból neked milyne kell.. Kaja az annyira nem vészes, én itthonról szoktam félkész kajákat vinni, azt be fagyasztóba, és mikor akarom akkor megsütöm, mert az ugye sokáig eláll, pluszba 3-4000 ft sztem simán elég egy hétre.

hogy haza mennyiszer jársz az ugye a lakhely meg suli távolságától is függ, azt csak Te tudhatod..

Sulis cuccok már jó kérdés. első félévben majdnem mindent megvettem naívan, cseszett drága volt, ráadásul felesleges.. könyvtárból mindent ki tudsz kölcsönözni, ami fontos, azt max lefénymásolod, úgy pár száz forintból kijössz.. én füzetet se vettem, csak ilyen lefűzős lapokkal tolom, két év alatt két zacsival ment el, szóval az elég gazdaságos :D


én kértem diákhitelt, havi 40et kapok, abból fizetem a kolit, a bérletet, kaját, telefonszámlát, minden fost ami kell, de pluszba kapok ösztöndíjat 15.000 körül, meg utóbbi félévben szoctámot is kaptam, 20.000et. Neccesen jöttem ki most, de most tanfolyamokra jártam, és az került rohadt sokba, amúgy simán megvagy belőle.. :)

2011. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!