Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha már bent vagyok egy egyetem...

Ha már bent vagyok egy egyetemen onnan könnyebben tudok jelentkezni egy másik egyetemre?

Figyelt kérdés
Hogy lehet áthallgatni más egyetemre?
2011. jan. 30. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Ugyanolyan felvételi eljárás során kerülhetsz be más egyetemre hivatalosan. Esetleg ha ugyanazon szakon szeretnél átmenni egyik iskolából másikba, akkor elképzelhető hogy átvesznek felvételi eljárás nélkül is, de amúgy szinte biztos hogy nem!
2011. jan. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%

A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:50


Soha nem fogom megérteni, hogy aki semmit nem tud a témáról, az miért ír. Ez komplett hülyeség. De legalább ő elhiszi.


Ha át akarsz menni másik egyetemre és van hely, akkor átdobnak, de költségtérítésesre dobnak át és max. 60 kreditet számítanak be. Ennyi.

2011. jan. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

de én költégesen (közgazdász) vagyok és átakarok menni mondjuk szabadbölcsészre akkor hogyan vesznek át?

Hol vannak leírva a szabályok?

2011. jan. 30. 13:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt átiratkozásnak nevezik, és általában könyebb rosszabb nevű egyetemre átkerülni egy jobbról. Fontos, hogy csak akkor vesznek át, ha még él a hallgatói jogviszonyod a régi egyetemen, tehát nehogy kiiratkozz mielőtt átvesznek. Akkor se ha ezt egy buta tanulmányis mondja.
2011. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden eset különböző, mindig a cél egyetemtől függ, hogy átvesznek-e. Asszem az ottani dékánnak kell írni egy kérvéynt, és az ottani tanulmányi osztállyal beszélni.

Lehet hogy be is számítják néhány tárgyadat, ha nagyjából megegyezik.


Szokott lenni egy átszámítási táblázat, és asszem egy tárgyat beszámíthatnak ha 70%-ban megegyezik az anyaga valamelyik új tárggyal.

2011. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!