Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE-TTK tényleg "hígult"?

Az ELTE-TTK tényleg "hígult"?

Figyelt kérdés

Már nem egy embertől hallottam, hogy az ELTE mindenféle "csábító" szakok behozásával hígult, és az oktatás már nem olyan jó, mint amilyen volt régen... Konkrétan a vegyész szak érdekelne. Többször hallottam azt is, hogy inkább Szegedet válasszam, mert az is erős, és több lehetőség van a kutatásra.

Ti mit tudtok ezekről? Mi a véleményetek?


2011. jan. 27. 21:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A vegyész szak a béka feneke alatt van, sajnos!

Régen azért ez nem volt így.


De bármelyik másik egyetemen is hígul, gyöngül a szak.

A jó oktatók elhagyják az egyetemet, a rosszak pedig visszamaradnak és csak tovább rontják az amúgy is rossz felsőoktatást.


Kutatásra pézt az eltén nem kapsz, ha csak nem vagy bennfektes vagy a tanszékvezető kedvence.

2011. febr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Szia!


Geofizika szakirányon vagyok az ELTE-n, Földtudományi alapszakon. Véleményem szerint maximum olyan arányban hígult a TTK, amennyire az összes többi. Az oktatás minősége oktatónként változik, a saját tapasztalatomból azt tudom mondani, hogy nagyon jó.

A kémia egy nehéz szak, sok szorgalom kell hozzá. Ha kémia szakra szeretnél menni, akkor ne csak azt nézd, hogy milyen az oktatás minősége,(biztos jó Szegeden is) hanem, hogy hol akarod tölteni a következő minimum 3 + 2 évet. Presztízsben az ELTE-TTK szerintem jobb, de biztosan jó lehet a szegedi is.

Ha tanulni akarsz, akkor az ELTE-n biztosan tudsz majd.

2011. febr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
És mellesleg az eltén sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek az alapokra, és hogy felzárkóztassák azokat, akik mondjuk nem versenyistállóból jönnek. Tudom, kémiára járok.
2011. jún. 29. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!