Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE-TTK tényleg "hígult"?

Az ELTE-TTK tényleg "hígult"?

Figyelt kérdés

Már nem egy embertől hallottam, hogy az ELTE mindenféle "csábító" szakok behozásával hígult, és az oktatás már nem olyan jó, mint amilyen volt régen... Konkrétan a vegyész szak érdekelne. Többször hallottam azt is, hogy inkább Szegedet válasszam, mert az is erős, és több lehetőség van a kutatásra.

Ti mit tudtok ezekről? Mi a véleményetek?


2011. jan. 27. 21:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
"Csábító szakok behozatalával hígult" sztem a ttk-n nem változott sokat az utóbbi jó pár évben, h milyen szakokat indítanak... mellesleg ismerősöm tanul az elte ttk-n, hát nem épp könnyű.
2011. jan. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Hát én a bioszról hallottam, hogy Szegeden sokkal erősebb a képzés. És ezt olyan mondta, aki az ELTÉre járt...
2011. jan. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen hígult. 2007-ben elsős voltam majd ott kellett hagynom az egyetemet, tavaly pedig ismét visszamentem u.arra a szakra, amin anno tanultam. Ég és föld. 2007-ben a BSc-n a tanárok még próbáltak arra törekedni, hogy sokat tanítsanak az anyagból és keményen számon is kérjenek belőle. Most pedig rájöttek, hogy feleslegesen fáradoznak vele, azóta messziről tesznek arra, hogy megpróbáljanak mindent megtanítani. Nagyon sok dolgot elhagytak már azóta a tananyagból, és csak a lenézés maradt a régi a tanárok részéről a diákok felé, mert annyira keveset tudnak, akik most elsősök. Nincs meg az alap középiskolai ismereti szintük sem és most az első félév azzal megy el az egyetemen, hogy a felzárkóztató anyagokat tanítják. Néhány szakon van tehetséggondozás, aminek keretein belül a régi szintű színvonalas anyagot lehet tanulni (pl. fizika szakon). Amúgy a többi egy nagy nudli lett.
2011. jan. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: ELTE-n is van lehetőség kutatásra, csak ott neked kell utánatalpalnod, hogy felkutasd a kutatóhelyeken Bp-n, de vannak jók is. Az egyetemen pedig so-so. Szegedi egyetemen meg az egyetemen találsz kutatóhelyeket.
2011. jan. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Milyen csábító szakokkal hígult szerinted?

A biztosítási és pénzügyi matematikára gondolsz? Vagy a geofizikusra? Hát, ezt nem látom hígulásnak.


Olyan szempontból persze igen, mint minden más egyetemen és főiskolán is, hogy sokkal több embert vesznek fel, mint 10 évvel ezelőtt, így természetesen gyengébbek is bejutnak.


Aki pedig azt állítja, hogy Szegeden nehezebb a biológia, mint az ELTÉ-n, annak javaslom, hogy próbáljon ki az ELTÉ-n egy félévet és majd meglátja.

2011. jan. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Mint mondtam, olyan embert mondta ezt, aki az ELTÉre járt. Mesélte, hogy van ismerőse aki Szegedre jár, és bizony van különbség a kettő között.

Egyébként már orvosira jár az illető, szóval azt sem hiszem,hogy csak azért mondta, mert nem bírta...

2011. jan. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Egyébként Te talán jártál mindkettőre, hogy jobban tudod?:)

Mert veszekedhetünk itt, de úgy tűnik pont ugyanannyi tapasztalatunk van erről..:P

2011. jan. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy bioszból Szeged az eszközök tekintetében jobb, az ELTE, meg a tanításban. Hallottam már, hogy egyes munkáltatók nem szeretik a szegedieket, mert sok dolgot kell még nekik betanítani, míg az ELTE-n végzettek tájékozottabbak (köszönhetően annak, hogy a többi természettudományos tárgyat is erőltetik, kezdve a kémiával).

A felhígulással azért gyanúsították meg, mert sok embert vesznek fel. Ugyanakkor a nem odavalók (és sokszor az odavalók is) kihullatásáról gondoskodnak a tanárok, vizsgák.

Én találkoztam olyan, korábban Szegeden tanult lánnyal, aki ott nagyon jó tanuló volt, az ELTE-n meg csak kapkodta a fejét.

2011. jan. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Én fizikát tanulok az ELTE TTK-n és nem hiszem hogy felhígult volna. A BSc rendszer bevezetése miatti struktúrális változások valóban rosszl érintették a színvonalat, mint mindenhol, de ezeket az utóbbi időben sikerült orvosolni. A nagy felvételi keretszámok miatt sokkat több "nem idevaló" ember került be, azonban őket a rendszer az első két évben kiszórja, a diplomáig, legalábbis biztosan nem jutnak el. Lehet vitatkozni, hogy hol jobb/nehezebb a képzés, de szerintem fölösleges. Az elte - mint eddig is - most is a legelmélyültebb elméleti vagy akadémiai képzést adja az országban természettudományos területeken. Máshol néhol gyakorlatiasabb a képzés, ebből kifolyólag érezhetik úgy mások, hogy az jobban fekszik nekik, de összességében a legszínvonalasabb oktatói gárda itt van. Az azonban igaz hogy a felvételi keretszámok adta mennyiségben nincsen szükség elméleti szakemberekre.


Összességében tehát cáfolnám a "hígulás" feltételezését, azonban a jelentkezés során ne presztízskérdésként kezeld, hogy eltés szeretnél lenni, az ország képzési lehetőségeit behatóbban hasonlítsd össze, hogy megtaláld azt a szakot és egyetemet, ami a legjobban illik hozzád.

2011. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek.

Nekem az ELTE nem presztízs dolga, csak attól tartottam, hogy már tényleg nem olyan színvonalú képzést kapnék, mint mondjuk pár évvel ezelőtt. Elég tüzetesen utánajártam a lehetőségeknek, főleg mióta volt az Educatio Kiállítás.

Ha esetleg valakinek lenne még véleménye, szívesen olvasnám.

2011. febr. 1. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!