Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik kart ajánlanátok? Nem...

Melyik kart ajánlanátok? Nem tudok dönteni!

Figyelt kérdés

Nemsokára le kell adni a felsőoktatási jelentkezést, és eddig nem találtam olyan kart, ami megfelelne teljes mértékben (és még fel is vennének). Nyelvekből jó vagyok (5ös), többi érettségi tárgyból 4-es, és ez év végén is valószínűleg így lesz. Magyarból emelt szintű érettségit teszek, és van egy német felsőfokú nyelvvizsgám. A pontjaim 410-420 között lesznek. Eredetileg jogra, vagy nemzetközi tanulmányokra akartam jelentkezni, de van egy lovam, akivel folyamatosan foglalkoznom kell. Versenyzünk, és ezt nem akarom abbahagyni. Sőt, azt remélem, hogy egy lazább órarenddel több időm is lesz rá. Végiglapozgattam a kék könyvet, de nem találtam olyat, amiről még tudom is hogy mi, és még érdekel is. Van valami ötletetek ez alapján? Előre is köszönöm!

17/L


2011. jan. 26. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom megvetted-e a Felvételi Tájolót, abban az összes szak le van írva, mi a lényege, hol tudsz elhelyezkedni. Bár ez a felvi.hu-n is fent van.
2011. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
El kellett volna menned a péntek-szombati Educatio Kiállításra... de ha nem tudsz dönteni, dolgozz egy évet, és addig is érik benned a gondolat.
2011. jan. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a jogot ajánlanám Neked mindenképpen. Én is oda járok és az a tapasztalatom, hogy ha rendszeresen óráról órára készülsz (mondjuk napi 1-3 óra), plusz bejársz az órákra akkor simán lesz szabadidőd, ugyanis az órákat elég rugalmasan oszthatod be. Továbbá, ha így teszel, vagyis rendszeresen készülsz, akkor a vizsgaidőszakod is stresszmentes és rövid lesz, vagyis decembertől februárig azt csinálsz amit akarsz.


Továbbá JÓ jogászként nem lesznek gondjaid az elhelyezkedéssel. Még a jogász szakról annyit, hogy nagyon sokat ad, mindenhol szükséged van jogi ismeretekre és elsajátíthatod a "jogász gondolkodást", logikát, kifejezőképességet, amelyek szintén fontosak az élet bármely területén.

2011. jan. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget! Te melyik egyetemre jársz? Én holnap megyek a PPKE-re Nyílt napra.
2011. jan. 26. 21:43
 5/8 anonim ***** válasza:
SZTE-re járok. Annyit még hozzátennék, hogy latint is fogsz tanulni, ami alapja az olasz, spanyol, francia, portugál nyelveknek, vagyis a latin nyelv megtanulása után tizedannyi idő alatt tanulhatod meg bármelyiket ezek közül.
2011. jan. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha érdekel még valami írj ide: dasvoodoo@yahoo.com
2011. jan. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi, most egy kicsit jobban érzem magam, azt hittem, hétfőtől péntekig reggeltől estig bent leszek... Valószínűleg a Pázmányt vagy a Károlit fogom megjelölni, az Eltére túl sok pont kell... Az óráról-órára tanulással semmi baj, viszonylag gyorsa tanulok. nyelveket meg pláne :)
2011. jan. 26. 21:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem úgy volt az órarendem, hogy kedd reggel 8-tól 18 óráig, hétfő 8-13 óráig, utána a hét minden napján összesen másfél órát kellett bent lennem az egyetemen.
2011. jan. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!