Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3,6-os átlaggal van esélye a...

3,6-os átlaggal van esélye a gyereknek egy közepes gimibe budapesten?

Figyelt kérdés
A fő tantárgyai 4-esek lettek, tavaly 3-asok voltak. A központija nagyjából 30-30 pontos lett.
2011. jan. 26. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

A központi felvételi összesen 100 pont, nem? Abból a 30 szerintem édes kevés.

Nem azért írom, de nem biztos, hogy ezt a gimi dolgot nagyon erőltetni kéne. Nekem is volt néhány olyan osztálytársam, akiket "presztízsből" írattak gimibe. Csak az volt a baj, hogy a szülők nem voltak tisztában a gyerekük valódi képességeikkel. Ennek az lett az eredménye, hogy sikerélmény sosem érte őket, ezért méginkább nem tanultak, és ezzel visszahúzták azokat, akik haladtak volna.

Szóval nem arról van szó, mert lehet, h felvennék, csak a későbbiekre nézve nem biztos, hogy jó. Egy jó szakközépből is lehet egyetemre, főiskolára menni, ha ez a szempont.

2011. jan. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem 30 pontja lett, hanem 60. Azt írtam, hogy 30-30 (matek-magyar)
2011. jan. 26. 11:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak egy példát mondok. Az én férjem azt mondta ha fiúnk lenne /tehát lányunk van/, nem engedné gimibe. Miért? Ő is szakközépbe ment, majd onnan igaz, hogy főiskolára. A szakmai részeknél a mai napig fényévekre van attól aki gimiből ment továbbtanulni. Lett egy érettségije meg egy szakmája is. Amúgy nem is biztos, hogy mindenki tovább akar tanulni. Van néhány szakma amivel külföldön 1-1.5 mill. keresnek havonta. Elég nagy probléma van már nem csak nálunk abból, hogy nincsenek szakemberek. Szerintem a legfontosabb dolog, hogy a gyereked elégedett és boldog ember legyen és akkor megtalálja a számításait. Ha úgy gondolod, hogy erős lenne neki a gimi dolog akkor inkább gondoljátok át!
2011. jan. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos fogalma sincs, hogy mi szeretne lenni, ezért gondoltunk gimire. De mivel mindenképpen 5 éves képzést szeretnénk, 1+4 (nyelvi előkészítő)tulajdonképpen mindegy, hogy gimibe vagy szakközépbe megy. Szakmája ígyse-úgyse lesz 5 év múlva, mert már nem úgy van, mint régen. Annó lett érettségim meg szakmám 4 év alatt, és csókolom. Most kapsz egy "alapképzést" ami nem egyenlő a szakmával, és mehetsz OKJ-re szakosodni, vagy főiskolára. De mivel neki nincs úgymond iránya (vendéglátó,közgáz, informatika stb) ezért gondolkodunk egy közepes gimiben.
2011. jan. 26. 11:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt tartom a legjobb ötletnek!!! Az én férjem vállalkozó, saját cége van /mérnök-közgazdász/. rengeteg emberrel tart fenn munkakapcsolatot. Azt mondja a nyelvtudás a legfontosabb. Ha magas szinten beszél valaki nyelveket akkor tök mindegy, hogy van-e diplomája vagy nincs. El tud helyezkedni hidd el. A mi lányunk kitűnő tanuló és mindig szorgalmas volt. Ennek ellenére mi sem vagyunk könnyebb helyzetben, azon kívül, hogy gimibe fog menni, még mi sem tudunk többet. Ő is most írta meg a felvételit. Honnan is tudhatná egy 14-15 éves gyerek, hogy mi akar lenni? A szomszédunkban lakó barátaink lánya most fog érettségizni. Kb. már harmadik alkalommal változtatta meg a véleményét, hogy hová adja be a jelentkezését. Az apja már nyugtatókat szedett múltkor emiatt. Mi a legfontosabb dolognak a nyelvtudást tartjuk. Aztán majd kialakul, hogy nagyjából mit is szeretne.
2011. jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, mi is így gondolkodtunk. A nyelv nagyon fontos, és minél idősebb valaki, annál nehezebben tanulja meg.Egy szakmát (bármilyet) 30 éves korodban is megtanulsz, de nyelvet nagyon nehezen. Ismerősünknek van középfokú nyelvvizsgája, és kőművesként kiment ausztriába. Nem ő rakja a falat, hanem ő tartja a kapcsolatot a melósok, és az osztrák főnök között. Jó sok pénzért... Csak kérdésem még mindig az, hogy elég ez a 3,6-os átlag, meg a felvételi 60 pont? Nem Radnóti meg ilyen erős gimiben gondolkodunk,hanem mondjuk a Kispesti Deák Ferenc gimiben...
2011. jan. 26. 12:16
 7/10 anonim ***** válasza:
3,6 os átlag szerintem kevés.Meg a 60 pontos felvételi sem sok.NEm akarom leszólni tényleg.Egy gyengébb gimibe van esélye próbáljátok meg.
2011. jan. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor ezt konkrétan egy pestitől jobban meg tudnád érdeklődni mert egyébként mi pécsiek vagyunk. Az itteni gimnáziumokkal én teljesen tisztában vagyok, de az ottaniak "sorrendjét" én nem ismerem. A 60 ponton lehetett volna egy kicsit javítani ha mondjuk jobb egy kicsit a bizonyítványa. Ahová mi jelentkeztünk ott a bizonyítványt nagyon nézik. Azt mondták azért szinte majdhogynem fontosabb, mert mindenkinek lehet rossz napja, esetleg stresszesebb és akkor nem úgy sikerül. Még a legjobbakkal is előfordulhat. Mondjuk itt lesz egy elég komoly elbeszélgetés a gyerekekkel. Ez egy eléggé szimpatikus hozzáállás az egyik legjobb pécsi gimnáziumban.
2011. jan. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként, hogy megnyugtassalak úgy tudom, hogy el kell érni a 25 pontos minimumot. Ha ezt elérte akkor hívják szóbelire. Már ha van nálatok ilyen. Ha nincs vagy esetleg sokan jelentkeznek az adott évben, akkor felállítanak egy rangsort. Ami áll a jegyeiből adódó pontok és az írásbelin szerzett pontok összességéből.
2011. jan. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gimnáziumot ajánlanám,
2012. jan. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!