Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsi Kodály gimi spanyol...

Pécsi Kodály gimi spanyol tagozatról vélemények?

Figyelt kérdés
Ami még fontos, hogy melyik általánosból jöttél és most melyik egyetemre fősulira jársz? Nem bántad meg, hogy a Kodályba mentél?
2011. jan. 25. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Én Kodályos voltam igaz nem spanyol hanem olasz szakon, a Nevkó 1-be jártam, anno 15. helyen kerültem be központi felvételi alapján, most a PTE-KTK-ra járok.


Őszintén szólva azon kivűl h kaptam egy felsőfokú olasz nyelvvizsgát az érettségivel, nem ajánlom és azért mert túl sok időt szentelnek csak a nyelvekre (te estedben spanyolra),ami persze értehető hiszen kéttanyelvű,de ha odamész és időközben meggondolod magad, nagyon nehezen kerülnél be pl. orvosira v műszaki egyetemre, én is csak úgy kerültem be közgázra, hogy:

- németből faktra jártam, külön órákra h meg legyen felvételire a nyelvvizsgám, mert a német tanár nem volt képes tanítani ehelyett a magánéletét mesélte, h nála éppen ablakcsere van... :S

- matekból is csak külön tanár segítségével tudtam felkészülni, mivel a matekot olaszul tanultuk és 2 éven keresztül egy anyanyelvi tanárral csak a trigonometriát vettük, mert olaszéknál az a szokás..és az igazgató nem tudott rá hatni.

- rengeteg önszorgalom

- nekem kellett a felvételiről minden infónak utánajárnom (pontszámitás, előre hozott érettségi) mert az ofőm cseszett bármit is mondani,nem tájkoztatott a lehetőségekről, mindenre azt mondta nem tudja :@ persze vannak nagyon rendes és jó tanárok is csak az enyém elég kezdő volt.


Viszont úgy tudom a spanyol egyre kezd fejlődni, sok kapcsolatuk van külföldi iskolákkal, minden évben mennek cserekapcsolaton keresztül Spanyolba..mi olaszosok meg csak irigykedtünk :S Szóval a spanyol jobban megszervezett. A tanárok is jobbak...de mondom ha bizonytalan az h mire akarsz jelentkezni felvételinél, jól gondolod át. Meg ugye eleve hátrányból indulsz h idegen nyelven kell érettségizned pl. matekból.Nálunk matek érettségin volt egy elfordítás egy 10 pontos feladatnál,uh nem tudtunk mit kezdeni vele :S


Ha én újra kezdhetném tuti h inkább a Nagy Lajosba v. Janusba mennék.

2011. jan. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszodat! Egyébként pont azért érdekelt mert szóba jött nálam, jelen estben a spanyol miatt. Én elsőnek a Nagy Lajost jelöltem meg /ott is van spanyol, második nyelvként heti 3x/. A Lajosban az angol osztályba szeretnék menni. Egy kicsit beijedtem most. Lehet, hogy hülyeség de úgy gondolom a Lajosba nagyon-nagyon okosak mennek, én meg nem leszek sehol. Hát mondjuk eddig kitűnő voltam.....de hát akkor is egy kicsit félek.
2011. jan. 31. 18:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Figyelj próbáld meg, jelentkezz és ha felvesznek és óráról órára tanulsz nem lehet gond! Csak komolyan kell venni a sulit. Ha meg kitünő vagy nem hiszem h olyan nehéz lenne felvenni a tempót, belejössz! Mindneképp Nagy Lajosba menj ha tudsz! Barátom odajárt és nagyon szerette, az oktatás itt a legjobb.
2011. jan. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Végül hova mentél? :)
2013. jan. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!