Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A költségtérítésesek miért...

A költségtérítésesek miért nem kaphatnak ösztöndíjat?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem nagyon van olyan intézmény, aki saját forrásból erre szánna pénzt. Illetve nem is érdeke, hogy ösztönözze a költségeseket. Akik államilag támogatottra járnak, azoknak az állam biztosítja az összeget, amiből az ösztöndíjat kapják.
2011. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát elsüllyedhetnének...

A válaszodat köszönöm.

2011. jan. 25. 14:43
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem meg neked kellene, h ilyen baromságokat kérdezel....
2011. jan. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha ösztöndíjat akarsz, akkor legyen olyan tanulmányi eredményed, amivel átsorolnak államilag finanszírozott képzésre és mindjárt kaphatsz ösztöndíjat.
2011. jan. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Azért, mert aki ki tudja perkálni a tandíjat, az nehogy már rá legyen szorulva az ösztöndíjra.
2011. jan. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Miért ne lehetne rászorulva? Ha valaki 1évet kihagy, elmegy dolgozni, és félrerakja megkeresett pénzét, az nem azt jelenti, hogy APUCI vagy ANYUCI kifizeti... amúgy igen, ha jók az eredményeid, átraknak államira, és ez már egy ÖSZTÖNDÍJnak számít...
2011. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző, azalatt az egy év alatt lazán fel lehet készülni egy javító érettségire, és be lehet kerülni államira.
2011. jan. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Teljesen világos, hogy pl. azért sem kaphatnának, mert az ember költségesen annyi diplomát csinál, amennyihez kedve van, ha Te 45 évesen pl. a 6. egyetemet járod, senki nem fogja fizetni az ösztöndíjadat 25 éven keresztül...
2011. jan. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt most mi a csodának emelted ki? Gondolod, majd valaki megsimogatja a buksidat, hogy jaj, te szegény költségtérítéses, nem kapsz ösztöndíjat?

Tanulj inkább!

2011. jan. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló jól leírta, mert nincs rá lóvé. És ezt meg is értem, pláne ha egy későbbi válaszoló példáját nézzük, ha elvégzel 6 költségtérítéses szakot. Engem inkább az zavar, hogy a világon semmilyen támogatás nem jár, nem csak ösztöndíj. Amíg államis voltam, ösztöndíj, bursa, szoctám, most meg nem kapok egy fillért se, csak fizessek be 120at félévente. Nem sajnáltatni akarom magam, de azért vicces, hogy még rendkívüli szoctámot sem igényelhetek, csak fizetem a költségtérítést.
2011. jan. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!