Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szóltok ahhoz, hogy az...

Mit szóltok ahhoz, hogy az érettségi megszerzését közmunkában eltöltött időhöz akarják kötni?

Figyelt kérdés
Sztem nagy hülyeség!
2011. jan. 24. 17:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%
Egyetértek az ötlettel. A nyugat-európai országokban ez bevett szokás, és szerintem van foganatja.
2011. jan. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon helyes. Az eu -n belül bevett gyakorlat. Nem fog senki sem belehalni ha heti egy vagy két órát arra szán hogy mondjuk szemeted szed. Ez olyan tragédia?
2011. jan. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

persze hogy nem fog senki belehalni.

mint ahogy abba sem halna bele senki, ha pl meztelenül kéne végigfutnia egy tornacsarnokon. Vagy abba sem, ha mondjuk nyers állati beleket kellene ennie. Tehát ezzel arra célzok, hogy ha valamibe nem hal bele az ember, attól az még nem biztos, hogy helyénvaló.

2011. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
64%
Szerintem meg alkotmányellenes. A Magyar Köztársaságban a Középfokú oktatás kötelező, és a tanuló saját maga választhatja meg a képzési formáját. Ugyanakkor törvény az is ,hogy akaratán kívül senkit semmire nem lehet kötelezni, főleg nem 14-18 éveseket. Ez egy eszeveszett nagy baromság. A közmunka és a szakmai gyakorlatok helye az Egyetem. Közmunkát, azt be kell tanítani valakinek, és nem hiszem hogy egy értelmiségi család gyerekét erre kéne tanítani, a szüők se néznék jó szemmel. Bevezetés esetén úgyis meglennének a kiskapuk. Amit Rózsa írt hogy idősek otthonába meg szociális otthonba... mit képzel? Jó hogy nem a templomba a vén pedofilokhoz.... Rendben hogy idősek tisztelete meg minden, de ha lesz gyerekem eltöröm a kezét ha kényszerből mer dolgozni. A gyerek ne mcseléd! És mi az hogy Emberi Erőforrás minisztériuma? A közoktatásban lévő gyerek nem Erőforrás! Hanem a jövő nemzedéke!
2011. febr. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ez nagyon szép megfogalmazás és teljesen egyetértek vele!
2011. febr. 9. 15:43
 16/20 anonim ***** válasza:
53%

Leesik az aranygyűrű az értelmiségi családok gyerekeinek kezéről, ha neadjisten foglalkoznia kell másokkal? Szerintem aki valóban értelmiségi, az helyesli, hogy a gyermekét arra tanítják, hogyan tehet jót másokért. Ez egy normális közösség alapja. Érdekes, más országokban ez nem probléma, hanem bevett szokás. És érdekes, más helyzetekben mennyire szeretünk külfölddel példálózni! Hogy bezzeg ott...


Arra nem gondol senki, hogy ott sem varázsütésre alakulnak ki kedvező(bb) körülmények, életfeltételek, hanem van rá egy szabályozás, egy azt kialakító gyakorlat. Fontos, hogy a gyerekeinknek példát mutassunk szociális érzékenység terén. Ránkférne.

2011. febr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
EZ egy nagy BAROMSÁG! Csak a tanulástól veszi el az időt.Ráadásul ingyen?! Csak a rabszolgák dolgoznak ingyen.
2011. febr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

02.09. 15:55.

Tudod, hogy mekkora ostobaságot írtál? Az értelmiségi családok gyerekei jutnak el az érettségiig? A szürke melós gyereke "csak" szakmunkát szerezhet?

Ritka nagy sületlenség, főleg, hogy 18 évig tanköteles a gyerek. Fizikai munkásokként a nagyobbik lányunk túl van az érettségin, a kisebbik még előtte áll. Pedig nem értelmiségi családnak számítunk!!!

Egyébként bődületes marhaságnak tartom az ötletet, szülőként, melósként egyaránt!!!

Nagyon emlékeztet a kötelező kommunista műszakokra, és mikor nem volt munka, akkor 1 napi fizetésünket KELLETT önkéntesen felajánlani. Bűzlik az egész, mint a több napos döglött hal!!! Ma már ingyen senki még csak fel sem kel az ágyából, nemhogy elmenjen melózni. Mert a felnőttek közmunkáért pénzt kapnak, és elég sok minden kötve van az elvégzett közmunkához.

Az én gyerekeimnek nem büdös a munka, nagy telek, jószág, akkor akár én is, mint szülő igazolhatnám, hogy a gyerekem havi x órát dolgozik itthon, fizetés nélkül.

Ha már példálózunk külfölddel, akkor jusson eszünkbe, hogy a nagy sztárok is végeznek közmunkát, DE BÜNTETÉSKÉNT!!! Drog, részeg autózás, közszeméremsértés, bolti lopás, és lehetne sorolni.

Az önkormányzatok csak 4 órában foglalkoztathatják a közmunkásokat, mert nincs pénzük a 8 órás foglalkoztatás kifizetésére, most a maradék munkát a diákok fogják végezni?

Még egy utolsó megjegyzés: ha legkorábban a 2014-ben érettségizőknél akarják ezt bevezetni, akkor a a mostani 10. és 11. évfolyamra járóknak miért kellene közmunkát végezni?

2011. febr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A gyerekekből jó nagy ellenszenvet fog kiváltani majd, és egy életre elmegy a kedvük minden segítségnyújtástól a rossz tapasztalatok miatt.

Egyébként szerintem semmi moralizálás nincs ebben. Egyszerűen csak jól jön az ingyen munka, ha már az állam nem tud rendesen támogatni egy könyvtárat meg idősek otthonát. (Mellesleg ahogy azok a dacos kamaszok fognak az idősekkel viselkedni azt nem kívánom senkinek... ;D)


Egyébként meg "az EU-ban bevett gyakorlat"? Majd ha EUs fizetések lesznek akkor pofázzanak nekem az EUban bevett gyakorlatokról... Így csak egy teherrel több.

2011. jún. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
jah és már érettségiztem, szóval engem nem érint
2011. jún. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!