Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szóltok ahhoz, hogy az...

Mit szóltok ahhoz, hogy az érettségi megszerzését közmunkában eltöltött időhöz akarják kötni?

Figyelt kérdés
Sztem nagy hülyeség!
2011. jan. 24. 17:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%
Nem fognak belehalni.
2011. jan. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
22%
Még mindig hasznosabb,mint naponta 2 óra imádság.
2011. jan. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem teljesen rendben van a dolog. Nem kérnek túl sokat, ennyi bőven teljesíthető. És legalább új helyzetekkel ismerkedik meg az ember.
2011. jan. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
NAGYON is értelmes dolog, helyes, nekem legalább már nem kell csinálni, egyetemista vagyok
2011. jan. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem ez gáz. Közmunkára a bűnözőket, meg a munkanélkülieket szokás küldeni. Nem kétlem, hogy egyes esetekben ez az ember épülését is szolgálhatja, de ezt bevezetni törvényi szintem szerintem nagyon rossz döntés. Ilyen alapon akkor már a hajviseletet és a testfelépítést is lehetne korlátozni érettségi okán. Aztán majd jön a vallási és politikai hovatartozás, szintén mint érettségi előfeltétele. Arról nem beszélve, hogy vannak, akik egyszerűen nem alkalmasak közmunkára. Mert pl nagyon gyengék, vékonyak, nem szeretik az embereket, frusztráltak, stb stb. Ők akkor ne érettségizhessenek?

Szóval ez ultra gáz. De gondolom ebből is a pénz hajszolása amire számít a kormány. Ingyenmunka. Az fasza.

2011. jan. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
23%

"Mert pl nagyon gyengék, vékonyak, nem szeretik az embereket, frusztráltak, stb stb. Ők akkor ne érettségizhessenek?"


Ez egy feltétel lenne.Tudod értelmezni ezt a szót még mielőtt ezzel a maszlaggal jössz, hogy szegény árva lelkek nem érettségizhetnek?

Előbb utóbb bele kell szokniuk a valódi életbe,mert később elkell menni dolgozni,intézni a saját ügyeket stb...

Nagyon is jó hogy már az ér. előtt belekóstolhatnak a munkába.És tapasztalatom szerint nem az ilyenek,hanem a lusta,degenerált piás-bulizós tompamisiket zavarja ez az egész,akiknek otthon minden odadobnak.

2011. jan. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%
Azt senki nem mondta, hogy közmunka egyenlő az árokásással. Aki gyenge, az elmegy mondjuk egy könyvtárba és segít a könyvtárosnak. Vagy aki orvos szeretne lenni, az elmegy egy kórházba és segít az ápolónőknek. Legyen már fantáziátok!
2011. jan. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%

A válasz írója 45%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:12


mit gondolsz: Bill Gates, Diana hercegnő, Marie Curie, Elvis Presley.... végeztek közmunkát? Pedig valőszínüleg értérkes emberek, értékeset alkottak.

Valakit kötelezni közmunkára nekem kicsit "malenkij robot" szagú..

Nem azt mondom, hogy belehalna a tinédszer, ha kének pár hetet dolgoznia, sőt azt is írtam, hogy éehet, hogy sokaknak épülését is szolgálja, de ezt kötelezővé tenni. Ugyan már. 21 század Európa közepe és kötelező közmunka? És neked miért fáj az, ha valaki nem szokja meg a munkát érettségi előtt? És az miért fáj neked, ha a tinédszer bulizik? És szerintedd aki közmunkát végez, az többé nem fog bulizni?

Kicsit ködös az álláspontod, meg a összefüggés rendszered számomra.

2011. jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
62%
Semmi értelme. És ezt úgy mondom, hogy engem már nem érint, mert 10 éve megvan az érettségim.
2011. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondjuk a társadalmi szolidaritást meg felelősségvállalást akarják ezzel belenevelni a diákokba, akkor sztem hülyeség. Nem kell hozzá sem pszichológus, sem szociológus végzettség, hogy az ember tudja, hogy ami kötelező, azt a diákok, különösen a gimis korosztály utálni fogja.

Ha ilyen céljaik vannak, értelmesebb lenne általános iskolában elvinni a gyerekeket egy egy délután mondjuk idősek otthonába, vagy hasonló, amikor még játékként és változatosságként viszonyulnak hozzá. Közvetlenül érettségi előtt hülyeség...

Engem sem érint, egyetemista vagyok...

2011. jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!