Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvesznek ezzel az érdi...

Felvesznek ezzel az érdi vörösmarty gimibe? 8-os vagyok

Figyelt kérdés

az általánosba jelentkeztem ahol 150 a max pont (központi felvételi 100 pont, jegyek 50 pont)

és kiszámoltam és 130 pontom lett. ez elég?


2011. jan. 24. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Most láttam a kérdésed. Felvettek végül? :-)

Sztem nagyon erős, jó gimnázium, én is oda jártam. Mondjuk, nagyon meg kellett küzdenem érte, hogy felvegyenek (négy előkészítőre jártam), mert ég és föld volt a különbség az általános iskola és a gimnázium színvonala között, de megérte a sok tanulás és izgalom.

2011. jún. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen felvettek :D hát énis félek tőle :D
2011. jún. 5. 19:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Gratulálok! :-)

Hajts rá időben azokra a tárgyakra, amik általánosban sem voltak a kedvenceid, mert a VMG-ben sokkal magasabb a követelményszint és alaposan meg lehet szenvedni velük. :-( Nálunk általánosban nagyon rosszul tanított a földrajz tanár, gyakorlatilag minden órán beszélgetett a fiúkkal, és csak látszat-feladatokat osztott ki, meg a semmiből írtunk dolgozatokat és a semmire kaptunk jegyet. Eredmény: ott lazán 5-ös voltam (a tárgyat viszont nem szerettem), gimiben pedig már az első vaktérképes dolgozat, amit általános iskolai anyagból írtunk ismétlésképpen (amúgy akkor láttam először vaktérképet közelről), 1-es lett (méghozzá a legrosszabb 1-es az osztályban), és jött a kaparás, hogy behozzam a hátrányomat és még az új anyaggal is haladjak. Hasonlóan szívtam a kémiával és a fizikával is.

Mivel mindig is humán beállítottságú voltam, különösen nehéz volt felzárkóznom, első félévben a bukás veszélye fenyegetett fizikából :-( , de végül sikerült feltornáznom magam.

De nem bántam meg, hogy oda jelentkeztem, sokkal jobban éreztem ott magam, mint az általános iskolában és sokkal magasabb volt a színvonal is.

... Mindezeket nem azért le, hogy megijesszelek, inkább, hogy sok sikert kívánjak, és kitartást, ha esetleg az első egy-két évben nem tudnál olyan átlagot produkálni, mint általánosban. Az nem meglepő, a legtöbben így vannak vele először.

Sok sikert! :-)

2011. jún. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a hosszú válaszodat :) Hát nekünk se tanít valami jól a földrajztanár...meg a kémia sem. De jó hogy ezeket leírtad mert nyáron át fogom nézni a dolgokat minden tantárgyból. Amúgy te mikor jártál a VMG-be? :) Sok kérdésem van nagyon :D
2011. jún. 6. 18:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!