Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Szegedi Tudományegyet...

Milyen a Szegedi Tudományegyetem Jogi kara?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat és véleményeket várnék a jogi karrol, azon belül is inkább a munkaügyi és társadalombiztosítási képzésről. Mindenre kíváncsi lennék ami a karral kapcsolatos.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(19/L)


2011. jan. 22. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!:) Én itt tanulok már másfél éve, nagyon nem szeretem, de azért leírom amit érdemes tudni erről a szakról.:)

Mesélek az első félévről, gondolom úgyis az érdekel a legjobban. :)

Tantárgyak:

- Lélektan: ez az óra -a nevéből is adódóan- egy kicsit pszichológia jellegű tantárgy. :) Két részből áll, az előadásból és gyakorlatból. Egy végtelenül kedves, idő bácsi tartja az órát, nem osztályoz szigorúan, egy negatívumot tudok vele kapcsolatban megemlíteni: imád a magánügyeiről beszélni, az óra fele ezzel szokott elmenni. Kezdetben még vicces, meg szórakoztató, de egy idő után már unalmas és idegesítő.:) Előadáson nem kell semmit se csinálni, nem érdemes jegyzetelni, inkább csak figyelni kell. Gyakorlaton mindenkinek kell egy 10-15 perces kiselőadást készítenie.

Alkotmánytan: kegyetlen óra, ha egy K. B. monogramú tanárt sikerült kifognod akkor csak sajnálni tudlak. Vért fogsz izzadni mire átmész ebből a tantárgyból. Azt tanácsolom, hogy gyakorold a helyesírást, és mielőtt beadod a ZH-dat olvasd el legalább 10-szer, ne legyen benne egy hiba se, máskülönben egyből karót kapsz, még akkor is, ha a ZH tartalma kifogástalan. :(

Mindig jegyzetelj, ne nevess az óráján, ne beszélgess és ne olvass újságot, CSAK RÁ FIGYELJ. Ha kérdez jelentkezz és válaszolj, azt szereti!:)

Statisztika: nagyon rendes a tanárnő, ezzel az órával az ég világon semmi baj sincs, úgy jó ahogy van. :)

Közgazdaságtan: azt tanácsolom, hogy mindig járj be gyakorlatra, és akkor semmibaj sem lesz. Nem azt mondom, hogy egyszerű, de ha odafigyelsz és gyakorolsz, menni fog.

Félév közben ZH-t írtok, félév végén pedig szóbeliztek.

Szociológia: ugyanazt tudom elmondani mint a statisztikánál. Nagyon rendes a tanárnő, és az óra is érdekes. Kiselőadást kell tartani.

Filozófia: ez egy olyan "semmilyen óra". Mi nem jártunk be előadásra, mert dögunalom az egész, de így is 4-es ZH-t írtunk, szóval...!:)

Társadalomtörténet: tömör és száraz történelem. Egy órán kb. 7-8 oldalt írtunk, szóval érdemes bejárni erre az órára, még ha unalmas is!:)

Munkaügyi kapcsolatok és Társadalombiztosítás: Ez a két óra a LEGFONTOSABB, mindig menj be az előadásokra és jegyzetelj. A munkaügyi kapcsolatok bővített fogalmát úgy tanuld meg mint a szorzótáblát. Tudod, ha álmodból felkeltenek akkor is tudd (jó tanács)!:)

Politológia: uncsi, de mindenféleképpen járj be, mert a ZH az órai jegyzetből épül fel.

+ szabadon választható tantárgy: ez nálam az államelmélet volt. Unalmas, de hál' istennek csak kéthetente volt előadás. :)

2011. jan. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A tesit érdemes felvenni már első félévben. Jobb előbb túlesni rajta, nekem elhiheted. Rengeteg sport közül választhatsz, de komolyan több száz sportolási lehetőséged van, pl: tenisz, korcsolya, kézi, foci, teke, capueria, úszás, falmászás, ejtőernyőzés, sninning, jóga, vitorlázás, kondi, kajak, lovaglás, golf...stb! :)

Ha államis leszel, nagyon sok kedvezményben fogsz részesülni, pl: ingyenes bérlet!:)

Ezen kívül egy csomó helyre (pl: JATE) ingyen vagy kedvezményesen juthatsz be, csak azért mert a jogi karra jársz!:)

Most így hirtelen ennyi jutott az eszembe, most már megyek aludni!:)

Szia, és remélem tudtam segíteni!:)

2011. jan. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek:) Ellenben ha vkinek van még tapasztalata/véleménye az nyugodtan leírhatja még!:)
2011. jan. 23. 12:45
 4/6 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, ha van egy kis időd és energiád irhatnál a többi félévről is egy kicsit:) És még annyi kérdésem lenne h a többi tantárgybol is van ZH félév közben, vagy csak amikhez írtad? Előre is köszi!:)
2011. jan. 23. 13:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)

Tehát akkor leírom, hogy miből milyen számonkérés van. :)

Lélektan: Gyakorlaton kiselőadás, előadáson egy 5 kérdéses ZH.

Alkotmánytan: Először egy 5 kérdéses ZH-t fogtok írni. Minden kérdésnél meg van adva 3 lehetséges válasz, neked csak be kell karikázni a helyeset. Az osztályzás úgy történik, hogy 1 hiba 4-es, 2 hiba 3-as, 3 hiba 2-es, 4 hiba 1-es. Könnyűnek tűnik, de a mi csoportunkban már itt sokan elvéreztek. Ha sikeresen átmentél, tehát nem lett egyes a ZH-d, akkor jön a következő forduló. A tanár feltesz 2 kérdést, mondjuk a bíróság felépítése, és a köztársasági elnök hatásköre. Erről a 2 témáról egy-egy oldalnyi fogalmazást kell írnod. Olyat nem csinálhatsz, hogy csak az egyik kérdésre válaszolsz a másik kérdéshez meg nem írsz semmit, mert akkor helyből egyest kapsz!:(

A mi csoportunkból, kb. 30-an már 6. alkalommal mennek ebből a tantárgyból vizsgázni, szóval nem egyszerű, de állítólag 9. alkalommal mindenkit átenged!:)

Statisztika: itt lehet választani, vagy kiselőadást tartasz, vagy pedig ZH-t írsz. Én ZH-t írtam, mert könnyű puskázni!;)

Közgazdaságtan: Először ZH-t írtok. A ZH 10 kérdésből áll. Kérdeznek fogalmakat (kb. 4-et) a többi pedig számolásos feladat. Ha átmentél, jöhet a szóbeli, de erről nem tudok nyilatkozni, mert nekem nem sikerült a ZH-m. :(

Szociológia: Gyakorlaton kiselőadás kell tartani, előadáson pedig ZH-t írtok. Nem nehéz, nekem 5-ös lett a ZH-m és a kiselőadásom is, nagyon jóindulatúan osztályoz a tanárnő!:)

Filozófiából és társadalomtörténetből ZH-t fogtok majd írni (kifejtőset).

Munkaügyi kapcsolatok: Mindig van egy 0. kérdés, ez a munkaügyi kapcsolatok bővített fogalma. Ha ezt nem tudod, egyes a ZH-d. Utána vagy 100 karikázós feladat jön, néhány fogalommal megspékelve!:) Azonban a tanár évek óta ugyanazt a tesztsort tölteti ki a hallgatókkal, csak a sorrendet cseréli fel. Szóval jó ha van ismerősöd a karról...;)

TB: Ez is olyan tesztjellegű mint a MK, de néha kérdez fogalmakat és táblázatokat is (a könyvben megtalálod őket). Hasonlóan a MK tanárhoz, a TB tanár is már évek óta ugyanazokat a kérdéseket teszi fel. :)

Politológia: Ha jól emlékszek egy 3 kérdéses ZH-t írtunk (kifejtős). :)

2011. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat!:) Ha nem lenne gond, akkor küldenél nekem privátban egy elérhetőséget? Mert még lenne néhány kérdésem a karral kapcsolatban. Előre is köszönöm :)
2011. jan. 24. 17:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!