Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Holnap központi felvételi és...

Holnap központi felvételi és borzasztóan félek.! Mit csináljak h ne pánikoljak be amikor megkapom a lapot?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon fontos ez, hiszen erős gimibe akarok menni és nem vagyok kitűnő tanuló(van egy pár négyes). Szóval ezt muszály lenne nagyon jól megírnom. De félek hogy ez a nagy nyomás hatására, ami rajtam van, bepánikolok a dolgozat közbe és semmit se fogok tudni. Viszont ha itthon és a suliba mindent klasszul tudok. 80-90%os próbafelvételiket írtam meg értem is a nagyját annak, ami feladat szokott lenni felvételibe. Mit csináljak ? :S
2011. jan. 21. 13:45
 1/9 Vadmeggy ***** válasza:

Hogy tudsz bepánikolni egy laptól ? :D Szóbelin még megértem, ha izgul valaki, de egy írásbelin csak te vagy meg a papír.

Ami hasznos lehet, hogy először nézd át az összes feladatot 5 perc alatt. Ez alatt el tudod dönteni fejben, hogy melyik könnyű, melyik nehézebb.

Gondold végig, hogy melyik feladatot, hogy fogsz elkezdeni, hogy kell megoldani, esetleg ha csináltál már ilyen példát, akkor emlékezz!

5 perc alatt el tudod dönteni, hogy melyik feladat egyszerű és melyikre kell több időt hagyni.

Az egyszerű példákkal kezdjed, és nehézségi sorrendben haladj végig.

A legfontosabb, hogy ha elakadsz, hagyd ott a feladatot és kezdj hozzá egy másikhoz. Miközben megoldod a másikat beugorhat a helyes megoldás, vagy rájösz, hogy hogyan lehetne elindulni.

2011. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Addig kell kibírnod csak amíg megkapod a lapot. (Ez tapasztalat.) Nekem fizikaversenyeken volt iszonyatos hányingerem, de csak addig, amíg ki nem osztották a feladatlapokat, aztán valahogy egyből lenyugodtam. Hát igazából semmi szuper megoldást nem tudok. De nekem az kicsit használt, hogy előtte hosszan mélyeket lélegeztem, ezt próbáld ki.

2011. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én is holnap írom meg a központit, méghozzá reggel 10-kor, és holnap lesz a szüli napom.
2011. jan. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én is holnap írom

de vigyázz, mert én, ha az első 5 percben átnézem a feladatokat, hogy melyik a könnyebb, akkor bepánikolok, hogy hú de nehéz és utána nehezen nyugszom meg

ezt ha alkazmazni akarod szerintem előtte most próbáld ki

hátha te is így vagy ezzel

2011. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat =) valahogy csak túlélem
2011. jan. 21. 19:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Na túlélted?

Szerintem nem volt olyan vészes, én is most írtam. A matek még könnyebb volt talán.

2011. jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
szia. igen túléltem. és könnyű volt :D
2011. jan. 22. 18:59
 8/9 anonim válasza:
Szia, na milyen lett/pont/?
2011. febr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
84
2011. febr. 14. 13:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!