Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hová tovább az általánosból? .

Hová tovább az általánosból? .

Figyelt kérdés
Hetedikes lányom erősen humán és erősen lusta, sokat szeretne , de nem eleget tanul. Magyar 4, német 4, biológia 5, történelem 4, földrajz 3, matematika 2 :-( .Álmokat kerget, nem tudja mi szeretne lenni ( pszihológia érdekli), én pedig nem szeretném ha elkallódna, okos, értelmes széles látókörű gyerek. Hova tovább. Felveszik gimibe egyáltalán 2-es matekkel?
2011. jan. 17. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Most még csak hetedikes, tehát nincs veszve semmi.

Ha tudod motiválni valahogy, vagy esetleg ő saját magát, akkor nyolcadikra/nyolcadikban még sokat javíthat.

Másrészt szerintem középiskolába való felvételinél többet ér a felvételi eredménye, mint az ált. iskolai teljesítmény (szerintem). Legalábbis én így tapasztaltam jópár éve (magamnál).


Másrészt, ha nem tudjátok, hogy hova menjen, ill. neki sincsenek elképzelései, akkor én a következőt javaslom, ami nálam bevált.

A középiskolai felvételi tájékoztatót nézegessétek át.

Lapozzátok át, és jelölgessétek be, ami elsőre felkeltette a figyelmeteket.

Aztán ha a végére értetek, szép lassan szórjátok ki azokat, amik a "2. körben" nem mennek át.

Tehát mondjuk messze van, és sok idő menne el feleslegesen utazással.

V. jobban utánanéztetek egy-egy tagozatnak/iskolának, és vmi miatt mégsem tetszik.

V. a gyerek úgy gondolja, hogy egy tagozat vmi miatt nem fogta meg, és nem tudja magát elképzelni a jövőben, hogy olyan munkakörben dolgozna.

Stb., stb.


A végére szép lassan kialakul egy rövid lista, ami már megfelel az általatok felállított kritériumoknak.


Még 1!:

Mi anno megvettük már 6-ban és 7-ben is a továbbtanulási könyvet, hogy már akkor legyen fogalmunk a dolgokról.

És amikor nyolcadikban már ott áltunk a továbbtanulás küszöbén, már nem kellett sok mindenen átrágni magunkat, mert már vmilyne szinten tisztába voltunk a dolgokkal.

Megvettük az aktuális továbbtanulási könyvet, átlapoztuk, kiírtuk ami érdekelt, és beadtuk a jelentkezést.


És még 1!:

Most már egyre több iskola "áll rá" a nyelvoktatásra.

Ha szeretne a lányod ilyen iskolába menni, akkor nézegessetek vagy kéttannyelvű sulit, v. olyat, ahol van 0. évfolyam, ahol a nyelvoktatásra helyezik a hangsúlyt.


Bocsi a kisregényért! :)

Sok sikert!

2011. jan. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez egy 4,4-es átlag,ami jónak számít. A legtöbb gimibe felveszik a lányt. Nem fogják külön a matek 2-t nézni,ha csak nem reál tagozatra jelentkezik,de mint te is írtad,ő humán beállítottságú.

Ha a pszichológia érdekli, miért is ne tanulhatná azt? Mire a lány kitanulja, addig már remélhetőleg nagyobb sikere lesz a pszichológusoknak Magyarországon.

2011. jan. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a nyelvet javasolnám. Bárhova is küldöd, legyen kéttannyelvű... amúgy még később is eldöntheti, hogy mi szerente lenni és az élet is sodorhatja majd egy olyan irányba, amire nem is gondoltatok. Én sem tudtam még 18 évesen sem, igazából mit akarok, csak tudtam, hogy sikeres akarok lenni. :D Aztán tulképp mégis összejött, pedig én nyelveket is 20 évesen kezdtem el tanulni. Azt nem bántam volna, ha ezt hamarabb elkezdem komolyan venni. De így sem történt semmi baj.

33N

2011. jan. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a matekot mindenhol nézik érdemes lenne sokat tanulni belőle.sok ideje van még felvételiig.
2011. jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 18. 17:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!