Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matematika szakosok, jelentkez...

Matematika szakosok, jelentkezzetek! (? )

Figyelt kérdés

Mindössze csak annyit akarok kérdezni (javarészt az SZTE-n vagy ELTE-n tanulóktól, de mások is írhatnak persze), hogy véleményük szerint mennyire "jó" a saját szakjuk (a más egyetemek saját matematika szakjához képest. Gondolom van rálátásotok.). Bár ez így egy kicsit relatív, pontosítok, és kérdezek.


- Úgy mint az ELTE-n az előadások több részre vannak bontva? (ELTE-n 3 van elvileg tudás-szintügyileg.)

- Akik nem spec.matekosok voltak (azaz nem fazekasosok/ radnótisok stb.) vagyis nem állnak olyan magas szinten mint ők (de azért nem sokkal vannak lemaradva), azoknak van esélyük elméleti-matematikus szakon? (Képességtől függően)

- Az első két félév után (Gondolom a sok nem oda-illő kihullása után) körülbelül hányan vagytok Elméleti/Alkalmazott matematikus szakon?


Előre is köszönöm szépen a válasza(itok)at!


2011. jan. 17. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:

- ELTEn valóban 3 szinten megy az első évben a dolog, aztán szakirányválasztás (matematikus, alkalmazott matematikus, tanár, elemző), és akkor már szakirányon belül nem. Ha az (elméleti) matematikus szakirányra akarsz menni, akkor ajánlatos a legmagasabb szinten felvenni a dolgokat, főleg az analízist meg algebrát, mert azt 2 éven át tanuljátok, és jó eséllyel az emelt szintet tartó tanár fogja továbbvinni a matematikus szakirányt, ő meg azt veszi alapul, meg olyan tempóban halad, amit és ahogy azt emelt szinten leadott, szóval egy év középszint után becsatlakozni keményebb, mintha kezdettől fogva abban a tempóban nyomtad volna. Főleg ha például Jocó tartja majd nektek az algebrát, akkor vért fogsz pisilni, ha egy év középszintről mész az óráira (jó eséllyel amúgy is vért fogsz pisilni nála, ha őt kapjátok).


- értelemszerűen nehezebb a nem spec. matekosoknak, de megcsinálható, hiszen mindent megtanítanak, csak a spec. matekosok ezek nagy részét az elején már tanulták, meg nem új nekik a szemlélet. Az viszont kell, hogy a normál gimis anyag klafán menjen, mert arra már nincs idő, hogy még azt is bepótolják (vannak ilyen gimis anyagból felzárkóztató csoportok, de ha ilyenekre kell járnod, akkor az azt jelenti, hogy annyira lemaradsz, hogy a matematikus szakirányt nagyon nehéz lesz behozni)


- mi a legelején annyian voltunk, hogy be se fértünk egyes gyakorlatokon a termekbe, aztán az első zh utánra már tök kényelmesen voltunk mindenhol. Első 2 félév után van szakirány választás, ha matematikus szakirányra akarsz menni, akkor oda 20 embernél több nem nagyon fog maradni még a fentről lemaradókkal sem. Alkalmazott matematikus szakon nem tudom, talán valamivel többen, de tömegnyomor ott sem lesz.

2011. jan. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
érdekes volt az előző válaszoló hozzászólását olvasni. nálunk egészen más a szitu (NYME, szombathely). mi mindössze 8an vagyunk matek szakosok!! ezt úgy képzeld el, hogy minden matekos órán csak mi 8an ülünk. így tök frankó interaktívan lehet tartani, meg bármikor közbekérdezhetünk ha valamit nem értettünk. így sokkal könnyebben lehet elsajátítani a szükséges tudást. ráadásul a tanárok se szivatnak, mert ha itt is kidobálnák a szak felét, akkor már szinte senki se maradna. :-D én szeretek ide járni, csak az igazán nagy probléma, hogy a kevés ember miatt, itt nincsenek szakirányok. mindenképp minor szakot kell választani, szóval ez csak a tanárnak készülőknek ideális.
2011. jan. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2011. jan. 18. 21:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!