Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire érdemesebb menni? Orvosir...

Mire érdemesebb menni? Orvosira, vagy gyógyszerészetire?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
amelyik jobban érdekel.ha kémia akkor gógyszerészet.
2011. jan. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
gyógyszerészetin hamarabb végzel, ami nem egyenlő azzal, hogy könnyebb mint az orvosi... sőt...
2011. jan. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is pont ezen dilemmázok. Éveken keresztül orvosira akartam menni, de ha belegondolok, hogy minimum 6 év (de egyébként rengetegen kibuknak, olyanok is akik mindig is kitűnők voltak és okosak) + még a rezidens évek + odalöknek egy (a rengeteg tanuláshoz képest) picurka fizetést + egész életedben készen kell állnod arra, hogy valójában sosem lehetsz igazán "szabadságon", távol a munkától, mert ha van bármi baj, rosszullét a környékeden, akkor azonnal rohannod kell segíteni, mert ez a kötelességed, akkor hogy is mondjam, kicsit elgondolkoztató... Az biztos, hogy orvosira csak úgy nem mehet valaki, mert az több egy sima szakmánál, oda igazából vágyni kell, mert egy elhivatás.

Ehhez képest a gyógyszerészeti 5 év tömény, száraz anyag tele kémiával, de (jobbik esetben) 5 év alatt végzel, doktor vagy és 100x jobb fizetésről indulsz mint egy orvos, nyugodtabb munkakörrel.

Ezekkel nem le akartalak beszélni az orvosiról, hanem az én álláspontom, de ha te tényleg szeretnél orvosira menni, akkor ne tántorítson el tőle semmi, mert oda csak annak lenne szabad menni, aki tényleg igazán az szeretne lenni. Abból lesz lelkiismeretes, normális orvos.

2011. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!