Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti főiskolai tanárnak...

Budapesti főiskolai tanárnak mennyi pénzt "illik" adni, hogy sikerüljön a vizsgád?

Figyelt kérdés
16 hónapos kislány anyukája vagyok, és májusra várom a következő babám, február elején államvizsgáznék, de két vizsgám nem sikerült. Arra gondoltam meghálálnám a tanárnak ha adna egy kettest a vizsgámra, csak nem tudom mennyiért lenne hajlandó rá...?
2011. jan. 13. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
hát ez lol...
2011. jan. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
inkább tanulj és kérj lehetőséget, h újból vizsgázhass. én 2 kicsi mellett államvizsgáztam a 3.kal 7 hós terhesen. eszembe nem jutott fizetni a jegyekért. ilyet még nem is hallottam. iratkozz fel uv.ra
2011. jan. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Hát ez biztos jó ötlet?! Nehogy rosszul süljön el!

Szerintem próbáld meg félrehívni és elmondani neki, hogy ez van, meg tudjátok-e oldani MÁSKÉPP... Aztán énm egkérdezném, hogy mennyiért.

2011. jan. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugye ezt nem gondolod komolyan?

Tanulj!!!!! És akkor meglesz a vizsgád.

2011. jan. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezzel óvatosan kell bánni. Ha ő egyáltalán nincs benne az ilyesmiben (már pedig senki nem garantálja, hogy pénzért jegyet ad), akkor jelentheti az esetet, és nem lesz abban az iskolában, de lehet, hogy máshol sem, soha diplomád.
2011. jan. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha rosszul sül el, könnyen végét érnek a tanulmányaid, de diploma nélkül.

De fel is jelenthet.


Valahogy finoman próbáld jelezni neki, de semmiképpen se mondj ki semmi olyat (amíg nem egyértelmű, hogy benne van) ami egyértelmű, hogy bizonyítéka, hogy mire készülsz.


Egyébként, hogy mennyiért lehet megkenni?

Ezt itt senki meg nem mondja, ugyanis rengeteg tényező függvénye.

-melyik főiskola, milyen hírű, színvonalú

-a tanár főiskolai rangja, mennyi ideje van a pályán, mekkora valaki ott

-milyen habitusú


De még sorolhatnám.

2011. jan. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Kedves tanulásra buzdító válaszadók! Nem atyai tanácsot kértem, sajnos napok vannak az államvizsgáig, nincs több uv lehetőség, ha még lenne pár hetem felkészülni, eszembe sem jutott volna ez a lehetőség. Nem én lennék sem az elős sem az utolsó aki egy kis anyagi segítéggel jut diplomához!


A többiekkel egyet értek, tényleg kockázatos. Még nem döntöttem el rákérdezek, vagy sem, tudom hogy sok múlik rajta ha nem a megfelelő emberhez fordulok az ötlettel. Még rágom magam rajta. Meg valaki hátha ad egy jó öltetet, meg egy számadatot.

2011. jan. 13. 13:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha megcsinálod, írd le pls mi történt (elfogadta-e, mennyi pénzt adtál stb). Kíváncsi vagyok:)
2011. jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan 20-25 ezer már elég lenne.

Különben meg én is azt mondom, hogy előre kellett volna gondolkozni. Nem tudom, mennyire tervezel felelősségteljes anyuka lenni (az vagy-e), de ezt talán illene már tudnod..

2011. jan. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

nem tudom mi az összefüggés a között, hogy egy tanárnak némi pénzt adnék azért, hogy elnézőbben osztályozzon, és hogy felelősségteljes anyuka vagyok-e. nem rajtam múlott, hogy az első baba előtt nem tudtam végezni, szerintem azért nem vagyok rossz anya, mert több időt fordítok a gyerekemre, mint a tanulásra, és ha kettő lesz még kevesebb időm lenne rá. így hajlandó lennék azért fizetni, hogy nagyobb eséllyel végezhessek most. a mai világban, ahol a pénz diktál, nem hiszem hogy ez egy főbenjáró bűn lenne. nem orvosi diplomát szeretnék megvenni, és utána emberek életével játszani, meg jogosítványt venni és utána balesetet okozni, hanem egy töltelék tárgyra szeretnék kapni egy biztos kettest! a pincérnek pénzt adunk azért, hogy gyorsabban kiszolgáljon, az orvosnak azért, hogy jobban figyeljen ránk, akkor miért háborít az fel sokakat hogy egy fizetős iskolában, ahol egy zsák pénzt kiadok a tandíjra, adnék még egy kicsit, hogy sikeresen befejezhessem.


Amúgy köszönöm az összeg tippet is!


Továbbra is ezt várnám, főleg olyanoktól akik már túl vannak rajta, és konkrétan tudják hogy mennyit adtak!

2011. jan. 14. 16:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!