Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szabad bölcsészet alapszakon...

Szabad bölcsészet alapszakon van matek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Nincs!


Semmilyen formában... De mondjuk a szabad bölcsész diploma semmit nem ér. Szó szerint semmit. Van egy-két jobb bölcsészszak, de ez a szabad bölcsészet időpazarlás, sehova nem jutsz el vele, semmilyen munkát nem kapsz ezzel..


Inkább keress valami mást.


Ha mindenképp bölcsész, akkor is valami értelmesebbet, csak ezt ne...

2011. jan. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagyon rossz vagyok matekból és reál tantárgyakból, azért korlátozottak a lehetőségeim. Mit javasolnál?
2011. jan. 11. 22:43
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem akarlak megbántani, de ha úgy állsz neki az egyetemnek, hogy jujj matekból hülye vagyok és olyan szakot keresel, ahol nincs matek akkor jobb ha nem is jelentkezel.

Ha most jelentkezel vagy minimum 18 éves érett felnőtt ember vagy döntsd el mi szeretnél lenni, mit csinálnál szívesen, mi az amiből emellett meg is tudsz majd élni.

Csak azért ne csinálj egy büfédiplomát (igen a bölcsész az!) hogy legyen egy diplomád mert semmire nem mész vele.

És ezt ne vedd bántásnak, de ez az igazság...

2011. jan. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
43%
Filologia szakot ....
2011. jan. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Ne azt írd, hogy miből vagy rossz, inkább azt, hogy miből vagy jó, mi az, ami érdekel. Akkor könnyebben adunk tanácsot.


Amúgy én is bitang rossz voltam mindig matekból. De azt nekem is be kellett látnom, hogy az élet minden területén szükség van rá, így meg kellett küzdenem vele. Pedig bölcsészkarra járok, konkrétan szociális munka szakra, és még itt is van matek (pl. bevezetés a közgazdaságtanba), de úgy voltam vele, hogy ha belepusztulok, akkor is megtanulom, és tény, hogy ezzel sokkal többet kellett szenvednem, mint bármi más tárgyammal, de csak sikerült, sőt, egy idő után valamennyire meg is szerettem, amikor láttam, hogy a sok ráfordított időnek meglett az eredménye.

Ha van valami, amit igazán szeretnél, akkor ezért az olyasmit is képes az ember megtanulni, ami nem megy könnyen. Sőt, szerintem az az igazi eredmény, amit úgy értél el, hogy küzdened kellett érte. Pl. középsuliban én angolra sose készültem, elég volt, ha órán hallottam az anyagot, még a szavakat se kellett megtanulnom otthon, mert mindet megjegyeztem, így mindig ötös is voltam belőle, a nyelvvizsgámra se készültem egy fél percet sem. Nem is érzem valami nagy eredménynek, hogy megvan. Bezzeg amikor anno 11. osztályban egy matek dolgozatom négyes lett a szokásos kettes helyett, mert tényleg sokat készültem rá, sokat gyakoroltam, na arra büszke voltam mint a fene :)

2011. jan. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Miért húztátok le ennyire a másodikat?

Teljesen igaza van. Azért kár diplomát szerezni, hogy csak mert legyen... Azalapján szakot választani, hogy nem akar matekot, nem túl jó jövőt jósol...

2011. jan. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

VAN matek szabad bölcsészeten!!!


illetve szakiránytól függ, elméleti nyelvészeten határozottan VAN.

2011. jan. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki válaszra méltatott. Tudom, hogy a félelmem a matek miatt nem túl pozitív hozzáállást tükröz, de nagyon félek tőle. Köszi még egyszer....
2011. jan. 12. 21:25
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

Figyelj, amit most írok azt a legnagyobb őszinteséggel és jószándékkal írom!


SOHA NE MENJ BTK-RA, csak ha nagyon azt akarod és nagyon elkötelezett vagy, de talán még akkor se!


Borzasztó egy hely, unalmas, semmi értelme, hülyeségeket tanulsz, hülyét csinálsz magadból.

A követelmény, az órák, a társaság nulla.

Mocsok egy hely!

Nagyon messziről kerüld el!


Sajnos tapasztalatból beszélek! Nem hittem, hogy egy egyetem ennyire szar lehet, ezerszer elátkoztam azt a napot amikor oda jelentkeztem.


Ha megpróbálod, csak egy-két évet elcseszel és utána másba kezdesz.

Ha meg végig csinálod, akkor kapsz egy szó szerint semmit érő diplomát (kivéve talán ha tanár leszel).


Nem leszólni akarlak, csak figyelmeztetni! Fogadd meg amit tanácsolok, nem akarok rosszat!

2011. jan. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Au utolsó válaszolónak is köszönöm. Kérdezném tőled, hogy akkor mit tanácsolsz?Úgy vagyok, hogy most vagy soha, tehát nem sok időm van febr.15-ig. Köszönöm.
2011. jan. 14. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!