Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Statisztikus szeretnék lenni....

Statisztikus szeretnék lenni. Milyen iskolát végezzek?

Figyelt kérdés

Sok főiskolán/egyetemen tanítanak statisztikát, de kimondottan statisztikus szak nincsen sehol. Tudna valaki ebben segíteni, eligazodni?

Ezzel a szakmával el lehet manapság helyezkedni? Bérezésnél mire számítsak?


2011. jan. 11. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Alapdiplomát érdemes szerezni szociológiából, majd annak van a mesterképzésen (és doktorin) statisztikus folytatása.

Ha jó vagy, el tudsz helyezkedni. Fontos kérdés a nyelvismeret (angol) és az informatikai jártasság sikeres megszerzése (illetve a szakirodalom ismerete). Nem tudom mennyire lelkesítő, de most nyelvismerettel, informatikai jártassággal, aktualitásokra is kiterjedő szakmai műveltséggel nettó 180-200 ezres fizetést tudsz elérni.

Némi protekció kell, de egyetemen össze tudod szedni, amíg tanulsz.

A mesterképzésen már tudjad, hogy hova akarsz menni dolgozni és járj oda be információkat kérni és segíts amiben csak tudsz. Mire végzel, tárt karokkal fognak várni.

2011. jan. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, rendes vagy, hogy megírtad. Minden jót!
2011. jan. 12. 15:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább olyan gazdasági szak, ahol komolyabb statisztika és SPSS van. Ugyanis a szoccal csak ezt tudod csinálni, a gazdaságival meg esetleg mást is. Piackutatás megy egyedül, és protkó nélkül szerintem esélytelen.
2011. jan. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

17:17-esnek igaza van, hogy a szociológusra épülő statisztikus képzéssel nem egyszerű elhelyezkedni. Ezt ezerszer aláírom.

Azért javasoltam a kérdezőnek a szociológust, mert kifejezetten statisztikus akar lenni. Nem akarok rosszindulatú lenni, de ha tényleg ezzel akar foglalkozni, akkor a képzés alatt képes lehet összeszedni a protekciót (ide nem írom le miért, mert nem akarok senkit sem megbántani azok közül, akik ezeket az álláshelyeket uralják).

2011. jan. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
egyébként ha matematika szakot végeznék akkor az után jó ötlet lenne ha elvégezném a statisztikusit?
2012. febr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!