Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 8. os vagyok és pályaválasztás...

8. os vagyok és pályaválasztás előtt állok. Van egy dolog amit nem értek. Segítesz?

Figyelt kérdés

Ebbe a tagozatba akarok menni: (iskola mindegy)



Műszaki-informatikai szakterület (tagozatkód: 03 )


Ebben az osztályban a szakmai tárgyakat az informatika és az angol nyelv jelenti. A közismereti tárgyak (magyar, matematika, történelem, kémia…) oktatása a központi kerettantervben rögzített óraszámok alapján zajlik.

Az osztály tanulói 11. évfolyamtól kezdve az informatika szakmacsoport alapozó tárgyait tanulják tovább.

Emelt szinten a kötelező tárgyakon kívül fizikából vagy szakmai tantárgyból biztosítunk felkészítést. Az emelt szintű érettségi vizsgatárgyként választott tantárgyat két éven át plusz heti 1-2 órában tanulják az önként jelentkezők.



na és az a probléma hogy én németet tanultam általános iskolában. Ide tuti felvennének mert 4es 5ös tanuló vagyok. De ez gond hogy németet tanultam? Ez miatt nem vesznek fel ide?


2011. jan. 8. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kizáró ok, csak neked majd kicsit jobban bele kell húznod, mert az osztály többsége valószínűleg tanult már angolul előtte, te meg most fogod kezdeni. De ezzel biztosan nem leszel egyedül, meg középiskolában az elejétől kezditek a nyelv tanulását, csak nagyobb léptekben haladtok majd, mint pl. általánosban. Úgyhogy nem lehetetlen és nem is akadály.


Én pl. angol tagozatra mentem úgy, hogy előtte németes voltam. Az első év húzós volt, de utolértem a többieket.


Sok sikert!

2011. jan. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is 8.os vagyok és a kéttannyelvű tagozatról azt mondták azok jelentkezzenek akik angolt tanultak gondolom itt se lehet másként
2011. jan. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
de még ha fel is vesznek nem hiszem hogy ennyi anyagot be lehet pótolni amit mások több évig tanultak
2011. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg több csoportra lesz osztva az angol, kezdőre és haladóra :D

Legalábbis nálunk így volt. (Én angol nulladikos voltam.)

2011. jan. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!