Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem megyek el egy vizsgára,...

Ha nem megyek el egy vizsgára, automatikusan egyest írnak be az ETR-be?

Figyelt kérdés

Nem tudok jelen elmenni jövőhéten, és csak egy vizsgaidőpont van kiírva. Ha nem megyek, akkor egyest kapok és így tudok menni a javítóra, vagy nem írnak be semmit és javítóra se mehetek?


Bocsi, ha suta kérdés, elsős vagyok


Köszönöm a választ!


2011. jan. 7. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, h az etrnél hogy van, de neptunon azt írják be, h meg nem jelent (v vmi ilyesmit), szóval egyest nem kapsz, de vizsgaalkalmat vesztesz vele.

A legjobb, amit tehetsz, h írsz egy emailt a tanárnak, amiben sűrű elnézéseket kérsz és halaszthatatlan családi okokat említesz, és megkérdezed, h így a javítóra mehetsz -e utána.

2011. jan. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, azt írják be, hogy "nem jelent meg", vagy ha igazolni tudod, hogy tényleg lehetetlen, hogy ott legyél, akkor "igazoltan nem jelent meg". Bár van olyan tanár, aki jófej, és akkor is beírja, hogy "igazoltan nem jelent meg" ha csak szólsz neki, hogy ezért meg ezért nem tudsz ott lenni. Szerintem írj egy e-mailt a tanárnak, hogy mi a probléma, miért nem tudsz elmenni. Kérdezd meg tőle, hogy van-e lehetőséged egy másik alkalommal vizsgázni.

Mindenképpen kell több lehetőséget biztosítani, akkor is, ha nem voltál ott.

2011. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
nem feltétlenül biztosítanak másik időpontot, pl harmadikán voltam vizsgázni, de nincs több lehetőség, mert a tanár külföldre megy.
2011. jan. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Írj a tanárnak. Egyetemfüggő, hol hogy oldják meg ezt. Van, ahol elég keményen szankcionálják a meg nem jelenést.
2011. jan. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom nálatok hogy megy a dolog, de itt a következő képpen: Minden vizsgára előtte lévő nap délig lehet jelentkezni, illetve eddig is lehet leadni a vizsgát. Ha nem adod le, akkor vagy "nem jelent meg" lesz a neptunban és ahhoz, hogy a kövi alkalomra jelentkezni tudj 1500 pénzt kell befizetned. Vagy esetleg írhatsz mélt nem a tanárnak, mondván nálunk nem ők kezelik a rendszert, hanem az adminisztrátornak, és ha rendes, akkor megcsinálja azt, hogy nem délig, hanem éjfélig tudod leadni a vizsgát. De nálunk általában az a jellemző, hogy nem jelent meg és fizess.
2011. jan. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, rendesek vagytok!


Írtam a tanárnak, de nem válaszol három napja, majd csak lesz valahogy. Ő elvileg "hallgató-barát"-nak tartja magát.

2011. jan. 7. 14:19
 7/7 anonim ***** válasza:
nálunk is úgy van, ahogy az utolsó írta. előző nap délig lehet leadni. ha fel van véve a vizsgád és nem mész be, akkor büntit kell fizetned.
2011. jan. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!