Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelező az általános iskolákb...

Kötelező az általános iskolákban menzát, vagy ebédet fizetni?

Figyelt kérdés
Válogatós a gyerkőc, inkább csomagolnék neki ételt.
2008. jan. 22. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem általánosban, sem középiskolában nem volt kötelező a menza - és biztos vagyok benne, hogy sehol nem tehetik kötelezővé. Mindenki eldöntheti, szüksége van-e rá vagy sem.

Sztem praktikus az iskolai ebéd, mert az legalább főtt étel, és nem szendvics, chips, stb., ami kevésbé laktató. Emlékszem, általánosban biológia órán - amikor a helyes táplálkozásról beszélgettünk -, elmondta a tanárnő, hogy a konyhás néninek szigorú előírásokat kell betartania, amikor megtervezi a menüt. Előírják, milyen alapanyagokból készüljön az étel, mennyi zöldséget tartalmazzon, stb.

És félreértés ne essék, nem magániskolába jártam! Mezei államiba.

Na, ezeket csak azért írtam le, mert én nyolc évig voltam menzás, általában elégedett voltam az ebéddel, és azt hiszem, ez ritka példa, ... így gondoltam, írok pár érvet az iskolai konyha mellett :)

De kötelezőnek természetesen nem kötelező befizetni.

2008. jan. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kotelezo, de ha minosegi az embed akkor ajanlott. Az en iskolamba (most vagyok 8.-os) 8 eve ugyanolyan pocsek es gusztustalan az ebed. De, rengeteg iskolaba nagyon finom es sokat is kapnak a gyerekek. Ha más nem akkor kerni kell egy 'etlapot'.
2008. jan. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, de én "próbaidőre" befizetném a válogatós gyereket is. Hátha... Aztán, ha nem jön be, akkor csomagolok neki.
2008. jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

èn ovitól gimi végéig menzás voltam, és nagyon jó volt. èn is válogattam ezerrel, volt "szar" kaja is meg fini. De örömmel emlékszem ezekre az id´ökre, mert nagyon jókat hülyéskedtünk nevettünk. Sok olyan kaja volt amit otthon nem ettem meg de a suliba igen. pl imádtam a menzás gyümilevest, anyu nem tudott olyat csinálni.

Szóval jó volt az a menza, nem beszélve arról hogy anyunak mennyi id´öt spóroltam meg.

2008. jan. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
nem kötelező. év elején és féév elején kérdezik meg hogy ki akar az lenni és aki az akar lenni az kap egy csekket a befizetésről, de nem kötelező. meg amugy is elég rosz a kaja, nekünk például tele volt hajszállal, szal nemtudom egyetértek veled h csomagolsz. :-)
2008. jan. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukáméknál havonta az iskolában van ebédbefizetés, de egyáltalán nem kötelező. De ha válogatós lehet hogy pont ezzel rá lehetne szoktatni arra hogy megegyen több dolgot.
2008. jan. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Nem kötelező. Ha a gyerek a délelőtti órák után hazamegy, akkor bőven elég neki egy szendvics vagy péksüti. Ha viszont ottmarad napköziben, vagy alsóban iskolaotthonos oktatásban részesül, akkor este 4-4.30-ig suliban van. Addig viszont nem húzza ki a hidegkajával szerintem. Főttételt meg nehéz vinni, meg ugye nem bizti hogy a suliban lehetőség van melegíteni, stb.
2008. jan. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is válogatós voltam, de alsóban be voltam fizetve. A legtöbb alsós gyerek ottmarad délután 3-ig legalább, közben ebéd is van, nem kéne kivételt csinálni a gyerekből, ez nehezíti a beilleszkedést. Persze nem kötelező befizetni ebédre, de nem jó dolog ilyen fajta különcködéshez szoktatni a gyereket. Sőt, előbb utóbb előfordulhat, hogy hajlandó lesz megenni olyan ételt is, ami nem éppen a fogára való. Tudod, az éhség a legjobb szakács. Én pl. semmilyen hús meg főzeléket nem ettem, amikor suliba kezdtem járni (a práizsi kivételével), aztán muszály volt enni valamit, így szerettem meg sokmindent. Mondjuk nagyon sokmindent tényleg pocsékul csinálnak a sulikban, de akkor is jó buli a menza. Én a fiamat tuti befizetem majd, ha már iskolás lesz (oviban ez nem kérdés, ott is nyilván).
2008. febr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Szerintem könnyebben leszokik a válogatásról,ha befizetsz,mert ha nem eszi meg éhes marad.Este meg már örül amit elé teszel megfogja enni.Általában ehetőek a kaják.Mi felnőttek is azt esszük,mert nálunk be lehet fizetni.
2008. máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!