Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE-BTK, jó hely? Érdemes...

PTE-BTK, jó hely? Érdemes idejönni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 26. 21:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Köszi ^^

mondjuk privit nem tudok, ezért itt írok.

Szal holnaptól lehet felvenni a tárgyakat (az már csak egy fél óra XD), és az ETR-ben nekem mint lehetőségeket ilyeneket ír ki: BOALANB1/06-07-1, ILXANE/05-06-1, SLOSANB1/06-07-1... ez most mit akar jelenteni? az első év mennyire lesz szivatós? milyenek a tanárok....jó olvastam az előző hozzászólásokat, de deus ex machinában reménykedem hátha már mindenki kedves és jófej és cuki-muki meg minden és nem fognak sz@rrá szivatni.

2010. aug. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Most már tudsz írni. Itt nem fogok válaszolni, csak privátban.
2010. aug. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:

én sajnálom hogy nem láttam előbb ezt a kérdést...talán akkor nem jelentkezek orosz szakra pécsre :(

sajnos egyet kell értsek az egyik előttem szólóval.

én is gyomorgörccsel jártam be órákra.

akik előzetes orosz tudás nélkül mentek oda(mert úgy volt ugye meghirdetve a szak, hogy nem kell érettségi, sem nyelvvizsga) azok majdnem mind megbuknak.(és mint hallottam, a többedévesek között is szeret a Marina sokat kiszórni).

nem javaslom a pte btk-t. van persze kedves tanár is, de elég egy olyan, aki kicsinál.

2011. dec. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Hát nem tudom, én az ellenkezőjét tapasztaltam a dolgoknak. Oké, hogy kemény, tanulni kell, de alapvetően teljesen reálisan buktatnak a tanárok. Marináról meg annyit, hogy azért ez a legmagasabb színvonalú orosz tanszék, mert Ő ott van. Persze, sokat követel, de emellett segítőkész és nagyon emberséges, ha látja, hogy nem az a helyzet, hogy nem érdekel ez az egész, nem készülsz, nem jársz be ám ennek ellenére értelmes jegyet szeretnél. Végül is ez egy egyetem, nyilván mindenki tanulni jött ide, nem "tessék-lássék" csinálni valamit. Egyébként meg abszolút nem teljesíthetetlenek a követelmények, különösebben nem kell halálra tanulni magad, hogy stabil kettes lehess.
2013. máj. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Karasszo89 válasza:
Kicsit késve találtam meg ezeket a kommenteket, de szörnyű amit látok. Én 3 évig jártam Pécsre orosz szakra, a 0-ról kezdtem, nem vagyok tanulógép. Iszonyatosan kemény volt, de szerettem a nyelvet és tanultam. Marinával kapcsolatban annyit jegyeznék meg, hogy nagyon kemény tanár, de nála jobban senki nem tanítja meg az orosz nyelvet a magyar felsőoktatásban. Jelenleg az ELTE Orosz nyelv és irodalom MA szakát végzem és a felvételin tapasztaltam, hogy mennyire alaposan megtanította velünk MArina például a fonetikát, ami az egyik legnehezebb nyelvészeti tantárgy. Én azt mondom, ha tényleg meg szeretnétek tanulni oroszul, akkor jelentkezzetek a PTE-re, ott kiderül, hogy ez az irányvonal való-e nektek.
2013. szept. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Random Idegen válasza:

Ne szivassatok!

Baromi negatív itt majdnem mindenki!

Mondjuk azt mondják, hogy régen négyszer ilyen durva volt Marina, lehet hogy így van.

Mindenesetre én most fejeztem be a harmadik félévem, és bazi lusta vagyok, csak azt tanulom ami érdekel, de szerintem reálisan minimális energiaráfordítással tanulva a kettest simán el lehet érni.

Nem hiszem, hogy utálná azokat, akik igazán akarnak tanulni.

Nekem nem nagyon volt gyomoridegen, csak max azért, mert nem készültem.

Az órák mostanában szerintem egész kedélyesen telnek, hol jobb hol rosszabb.

Én szeretek itt tanulni, de persze ez egyéni vélemény, van aki utálja. Csakhogy én mindent jobban tudok, mint ők! Tehát igazából az én véleményem a mérvadó!

Na.

A másik meg, hogy ha pestre mész, akkor a tanár helyett a város öli meg az idegeid...

2013. dec. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
A PTE-BTK orosz tanszékét jó szívvel ajánlom azoknak, akiket érdekel az orosz.
2017. jan. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Uhhh emberek ezek a negatív hozzászólások 😅röhej már bocsánat

Az első néhány választ elolvasva kb elfogott a félórás folyamatos röhögés, mert, valaki a mensis, fosós gyomorgörcsét ráfogja egy tanárra, aki elvárja tőled, hogy megtanuld az anyagot, amit neked lead.

Ahhoz, hogy elvégezd ezt a szakot nem kell hiper szuper giga mega ásznak lenned orosz nyelvből. Nagyon sokan kezdik úgy, hogy orosz akcentust parodizálva próbálnak imponálni olyan szavakkal, hogy "nazdorovje" "spasibo" meg "zdrasztvujte".

Szerintem vicces kiakadni azon, hogy egy profi egyetemi tanár, aki nem mellesleg 20 éve tanít és anyanyelvi szinten beszél oroszul elvárja azt, hogy tanulj, és készülj az óráira. Azon meg végképp nem kell meglepődni, hogy hogyha belesz*rsz az egészbe akkor meg fog buktatni...

2019. febr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 EVA800 ***** válasza:
És a magyar szakk
2023. júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 EVA800 ***** válasza:
Magyar szakkal mi a helyzet?
2023. júl. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!