Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE-BTK, jó hely? Érdemes...

PTE-BTK, jó hely? Érdemes idejönni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 26. 21:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
34%
Inkább hagyd ki... Van szerencsém ötödik éve a padjait koptatni, az idegeim szétmentek, a tanárok ok nélkül szemetek, a követelmény nagyobb, mint bárhol máshol az országban. A PTE-BTK-ról mindenki menekül, akinek egy kis esze van. Én nem tettem, és most már nem is megyek el, lévén jövőre végzek, de szerintem ha jó hírű egyetemre akarsz menni, inkább legyen az az ELTE vagy Szeged.
2009. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Miért szemetek a tanárok? Orosz szakra akarnék menni, ezt Szegeden és Debrecenben fogom megjelölni, de nem tudom melyiket első helyen
2009. jan. 27. 13:13
 3/20 anonim ***** válasza:

Orosz szakra? Hááát... Nos, én is orosz szakos vagyok, ahogy fenn már említettem, ötödéves. Az országban a pécsi a legjobb orosz szak, itt kapod a legbiztosabb tudást, de sajnos azt kell mondjam, hogy itt csinálnak ki legjobban idegileg. Sajnos az oroszos tanár hozzáállása... hogy is mondjam: kicsit régimódi. A tanszéki infrastruktúra nem a legjobb, ezen még túl is lehetne lépni, de elhiszed nekem, hogy öt év alatt egyetlen tanár, bizonyos Povarnyicina Marina képes volt zombit csinálni belőlem, és majdnem az összes oroszosból? Az a nő egy igazolt elmebeteg, de a tanszékről nem lehet kitenni, valamiért... Ő tartja a kulcsfontosságú órákat. Ha elkönyvel hülyének, onnantól kezdve biztos, hogy nem szerzel diplomát. Általánosságban elmondhatom, hogy a belünket is kihajtják, amíg voltak óráim, gyomorgörccsel mentem be az egyetemre... Életem legnagyobb megkönnyebbülése volt, mikor sikerült az orosz nyelvészet szigorlat.

szóval bár Pécsen van a legjobb képzés, kérlek, ha nem vagy tanulógép, és nem tudsz bólogatni, ha nehezen viseled, hogy megaláznak, akkor ne gyere Pécsre.

2009. jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hát, most elbizonytalanodtam:) Hogy érted, hogy megaláz? Beszólogat? Ezt még akkor szerintem átgondolom
2009. jan. 27. 21:08
 5/20 anonim ***** válasza:
Én az ELTE szlavisztikájáról is hasonlóakat hallok. PTE orosz szakáról is azt mondják az ismerőseim,hogy kemény. Most kezdték, nem beszélnek még szinte semmit oroszul, és olyan házikat kapnak, hogy nekem is nehézséget okoz felsőfokú nyelvvizsgával megoldani. Persze az orosz nyelv gyönyörű, szükség is van rá. Így BTK-n az egyik legjobb választás lehet, de bírnod kell hozzá a strapát.
2009. jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Írhatnék dolgokat, de nem teszem, szerintem ezek igen intim dolgok, és miután ez egy nyilvános fórum, pécsi ötödéves oroszosból meg relatíve kevés (6-7 ember, csak úgy tájékoztatásképpen: hatvanan kezdtünk), gyanítom magukra ismernének egyesek. Ha bármilyen kérdésed van, privátot fogadok... Maradjunk annyiban, hogy a pécsi orosz szak életre nevel, már ha ez alatt érthetjük, hogy kapod a pofonokat egymás után, aztán vagy túléled, vagy gyengének bizonyulsz, és kiesel.
2009. jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
tudsz írni privát e-mailt? mert nem tudok neked
2009. jan. 28. 20:00
 8/20 anonim ***** válasza:
Próbáld újra. :)
2009. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Hello!

Remélem nézitek még ezt a kérdést, bár már jó régi.

Én 2 hét múlva kezdem az egyetemet pécsen orosz szakon. És nagy segítség lenne, ha valaki írna egy privátot és kérezgethetnék, hogy ki milyen tanár stb.

Köszi előre is!

2010. aug. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nekem írhatsz.
2010. aug. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!