Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezek alapján milyen szakma...

Ezek alapján milyen szakma lenne jó számomra?

Figyelt kérdés

Tudom ez elég kevés...de minden válasz érdekel:)


Az Ön kompetenciái


* alaposság

* alkalmazkodóképesség

* alkotókészség

* barátságosság

* dinamikus személyiség

* diszkréció

* empátia

* érzékenység a társadalmi kérdések iránt, társadalmi felelősségtudat, szociális érzékenység

* esztétikai érzék

* etikai érzék, etikus magatartás

* fizikai-kondicionális állapot, állóképesség, terepi mozgáskészség, állóképesség

* frusztrációtűrés

* határozott, magabiztos fellépés

* jó emlékezet

* kép- és formaalkotó készség, arányérzék

* kezdeményezőkészség

* kézügyesség

* kreativitás

* meggyőző készég

* monotónia-tűrés

* önálló döntéshozatali készség

* rendszerszerű gondolkodás, rendszerszemlélet, rendszerezőkészség

* segítőkészség

* széleskörű műveltség, interdiszciplináris tájékozottság

* szervezőkészség

* technikai adottságok illetve alkalmazások alkalmazási képessége (változó környezetben is)

* térszemlélet, térlátás, térérzék


2010. dec. 29. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezek alapján kb bármi...
2010. dec. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hát tényleg bármi. inkább írd le, milyen tantárgyakat szeretsz, miben vagy jó, szeretnél-e emberekkel foglalkozni, ilyesmik. talán jobban segíthetünk.


de amit én nagyon ajánlok: a munkaügyi központokban működik ingyenes pályaválasztási tanácsadás. először egy számítógépnél kell megoldanod egy rengeteg kérdésből álló tesztet, utána a program értékel, kinyomtatják neked egy lapra, hogy mikben vagy erős (kb. mint fent, csak azért behatárolhatóbban), és ez alapján milyen szakmák valók neked. és utána pedig az egyes neked ajánlott szakmákról tudhatsz meg többet. minden szakmának van egy mappája, ahol a pontos munkaköri leírás mellett megtalálod az átlagfizetést, az elhelyezkedési statisztikákat, hogyan néz ki az illető egy napja (munka téren), továbblépési lehetőségek, ilyesmik. és ez minden szakmához. szerintem nagyon hasznos.

2010. dec. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ezeket a teszteket hagyd, nekem is ugyanezeket dobták ki, és igazából semmit sem segített, úgy tudod csak eldönteni hogy mi a neked való, hogy bele is próbálsz, továbbtanulás előtt jól jöhet fél egy év tapasztalat szerzés a kinti világból,én is azt csinálom épp, dolgozok itt-ott meg nyelvizsgázok
2010. dec. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az utolsóval egyébként egyetértek. én az érettségi évében nagyon össze voltam zavarodva, hogy merre menjek tovább. pedig nagyon be volt határolva: szeretem a nyelveket meg a magyart, hát bölcsész leszek. nem tudtam dönteni a magyar és az orosz szak között, így kimentem egy évre külföldre au pairkedni, nyelvet tanulni, hogy majd ott megszülöm a döntést.


így is lett, a magyar mellett döntöttem. felvettek, elkezdtem, és fél év után olyan csömöröm lett az egész bölcsészkartól, nagyon rosszul éreztem ott magam, és beadtam a jelentkezésemet máshova. nem bölcsészkarra. pedig előtte a jóisten sem tudott volna meggyőzni arról, hogy én máshova menjek. úgyhogy tényleg csak akkor jössz rá, ha már benne vagy. ettől függetlenül ajánlom a pályaválasztási tanácsadást, amit leírtam.

2010. dec. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

* monotónia-tűrés :


gyári szalagmunkás, telefonos vki, akinek mindig ugyanazt kell mondania, takarító, portás...

2010. dec. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

* frusztrációtűrés :


tanár, adósságbehajtó, pénztáros, ügyfélszolgálatos..

2010. dec. 30. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az első feléről a pszichológus jut eszembe, diszkréció, alaposság, stb.. A második része mondjuk valami tervező. Legyél hídtervező, majd nyugdíjasan pszichológus, mindegyik jól keres:D
2010. dec. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.a tanácsadást mindenképp igénybe szeretném venni..köszi
2010. dec. 30. 15:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!