Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvvizsgát hogy? Miként?

Nyelvvizsgát hogy? Miként?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd nyelvvizsgát tenni németből!Hogy lehet?Milyen szintek vannak?Mi történik egy ilyen nyelvvizsgán?Köszönöm előre is a segítségeteket!
2010. dec. 29. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
2010. dec. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen szinten vagy németből.


De ha már elég jó vagy, akkor érdemes lenne a tanárodat megkérdezni, hogy tudna-e gyakorló feladatokat adni, meg vannak nyelvvizsgára felkészítő könyvek is (szerintem könyvtárban is). Esetleg vizsga-előkészítő tanfolyam, bár ez elég drága szokott lenni.


Ha úgy érzed, megvan a tudásod hozzá, akkor jelentkezel valahova (neten is kereshetsz helyeket a környékeden), befizeted a csekket (a nyelvvizsgáért fizetni kell, az ár változó, nekem 20 ezer volt).


Alap, közép, felsőfokú van, meg vannak ilyenek, hogy szakmai nyelvvizsga, stb, és több típus van. Alapfokra nem nagyon éri meg menni, szerintem középfokot próbáld, abból is a C típusút, mert általában mindenhova ez kell. Persze a felsőfokú felvételinél többet ér.


Ha befizetted, kapsz majd levelet, hogy mikor menj. Előbb általában az írásbeli van. Elmész a megadott időben, lesz többféle feladat, hallgatás, levélírás, szövegértés, nyelvtan, stb. A szóbelin azt hiszem témakörök vannak, ezekről kell beszélgetni.


Remélem, mindent leírtam.

2010. dec. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2010. dec. 29. 14:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!