Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika orosz minorral?

Anglisztika orosz minorral?

Figyelt kérdés
Lehetséges,hol? Személyes tapasztalatokat kérnék. =)
2010. dec. 27. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:

ELTE.

Az anglisztika, mint tudjuk sehogy sem ér semmit, hacsak nem feltett vágyad, hogy angoltanár légy.

Az orosz minor felvételéhez elvileg "az orosz nyelv alapfokú ismerete" szükséges, nem tudom, hogy ez konkrétan mit takar. Előfordulhat, hogy kérnek alapfokú nyelvvizsgát, de az is lehet, hogy a 0-ról kezdik. Tanár és tanszékvezető-függő.

2010. dec. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nemtom miért van, de az anglisztikát mindenki úgy "lenézi".Igaz sokan beszélik a nyelvet, de a mennyiség nem feltétlenül jelent minőséget is.

Másrészt, jó lehetőségeket is kaphat az ember, ha ezt a két nyelvet nagyon jól beszéli!

2010. dec. 28. 00:07
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!!
2010. dec. 28. 00:08
 4/4 anonim ***** válasza:
31%

Bocsi, de én nem lenézem, hanem reális rálátásom van!

Angoltanárra nem sok igény van, még a magántanár és a nyelviskolai állás is szinte telített. Rendes iskolákba kell mellé még 1 tárgy, és a fizetés úgy sem valami vonzó (persze emiatt nem eltélendő a tanár szakma, ami egy igenis értékes tevékenység!).

Tolmácsokból csak olyanokra van szükség, akik szakosodottak, specializálódtak pl. gépészeti, kereskedelmi stb. szaknyelveken is beszélnek, mert "sima" angol tolmáccsal Dunát lehetne rekeszteni, fordítóként pedig nem árt némi irodalmi háttér ugyebár. A legtöbb cégnél pont azért követelik meg, hogy a dolgozók beszéljenek alap/középfokon angolul, hogy ne kelljen tolmácsot/kapcsolattartót fogadniuk, és ha az utóbbira sor is kerül, akkor már inkább az adott cég anyanyelvén beszélő embert keresnek az anyaországgal való kapcsolattartásra, nem angol nyelven beszélő közvetítőt (ezért keresnek pl. sok szláv nyelven, oroszul is:), vagy épp skandináv, német, újlatin, esetleg kínai, koreai, japán nyelveken beszélő embereket).

Esetleg még a riporteri szakma jó az angol nyelvvel, de ehhez meg ugye kom-média kéne (pl. sportriporternek, vagy külföldi tudósítónak stb). A számomra csodálatos vonzerővel bíró nyelvkutató irodalmár és nyelvész szakmákat már meg sem említem, mert azzal meg tuti az éhenhalás :(

Szóval elnézésedet kérem, de sajnos csak a szerintem reális szemléleteim szerint ítélek. Eszem ágában sincs lenézni egy bölcsészt sem, mert én is az vagyok, csak nem anglisztikás.

Viszont abban tökéletesen igazad van, hogy a 2 nyelv együtt már jó párosítás, sokkal több lehetőség nyitott így, ezt nem vitatom.

2010. dec. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!