Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a jobb SOTE vagy SZOTE?

Melyik a jobb SOTE vagy SZOTE?

Figyelt kérdés

Maga az iskola és az oktatás mellett, egyéb szempontok is fontosak pl. a kollégiumok, utazás, diákélet, stb.

Most állok felvételi előtt, és nyílván a sotét teszem első helyre, mert oda kell a legtöbb pont, de biztos jobb lesz ott?


2010. dec. 27. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Mi az a SZOTE?
2010. dec. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem, Mo-n nincs olyan nagy különbség a 4 orvosi egyetem között, így legjobban azzal jársz, amelyikhez a legközelebb laksz. A SOTÉ-n értelemszerűen azért magasabb a ponthatár, mert többen jelentkeznek oda, mivel többen laknak a vonzáskörzetében.

A felvételi ponthatárok NEM mérőszámai egy egyetem/kar "jóságának", csak annak, hogy mekkora a jelentkezés 1-1 helyre.

(Például sok természettudományos képzésre szinte a minimumpont kell, pedig elég színvonalas az oktatás, de az érettségizők jó része inkább a könnyebb "büfé" karokat részesíti előnyben, így azokon magasabb a ponthatár, még sincs színvonal...)


Amúgy én DOTÉ-s vagyok.

2010. dec. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Úgy is mindenki azt az egyetemet mondja, ahova jár:) De mindennek vannak előnyei és hátrányai.


Én a SZOTÉra járok, nem bántam meg, hogy ide jelentkeztem.

Anyagi szempontból (hacsak nem a fővárosban laksz) mindenképp jobb. Olcsóbban az albérletek, meg úgy alapból az élet is:D

Arról nem is beszélve, hogy nekünk ingyenes bérlet van a tömegközlekedésre és minden évben kapunk jegyzettámogatást:)


A kollégiumokról nem sokat tudok mondani, mert nem vagyok koleszos, de nem sokan panaszkodtak még miatta. Eddig minden elsőst felvettek, de most megugrott a létszám, így páran lemaradtak sajna. Két kari kolesz van, az egyik kényelmesebb (minden szobához külön fürdő), a másik bulizósabb (állítólag:D).


A diákélettel nincs gond, Szeged nagyon diákbarát város:) Minden héten kari buli, de rendszeresen vannak koncertek, télen ingyenes koriestek. Kolikban vannak külön bulik is:) A városban amúgy is szinte mindig van vmi:D


Az oktatás színvonala nem hiszem, hogy különösebben eltérne a 4 orvosi egyetemen. Mindegyik használható diplomát ad. Úgy tudom, hogy az összes olyan helyen, ahol a SOTE diplomáját elfogadják, ott elfogadják a SZOTÉsat is. Gondolom a debrecenit és a pécsit is is ugyanúgy:)


Biztosan vannak tárgyak, amit a SOTÉn oktatnak jobban, és van, amit a SZOTÉn. Itt is ott is vannak jó órák és kevésbé jók (esetleg szarok:D), jó tanárok és kevésbé jó tanárok. De ez szerintem minden sulira jellemző.


Én úgy hallottam, hogy Pesten az első két év nagyon nehéz, de utána szinte kezedben a diploma, míg Szegeden az első három év a vízválasztó.

Sokat olvasgatom felvi fórumot, az ott írtak alapján szerintem az első év talán SOTÉn nehezebbnek tűnik (anatból más rendszer szerint haladnak, több anyagot vesznek), de a harmadév már sokkal lazább, mint Szegeden.

De lehet, hogy ez is csak pletyka, hisz minden egyetemen azt mondják, hogy az a legdurvább:D


Én nagyon szeretem Szegedet, tetszik, hogy nem is túl nagy, nem is túl kicsi, olyan pont bejárható. Mindenhova viszonylag rövid idő alatt el lehet jutni, de azért van is minden, ami kell (na jó, a pláza elég gyenge, de most épül egy Árkád:D).

Szerintem elég tiszta is a város, ami Pestről kevésbé mondható el.


De van aki meg pont a nagyobb városokat kedveli, a tömeget, a nyüzsgést:) Nem vagyunk egyformák:D

Jó bulik ott is biztosan vannak:)


Elhelyezkedésről és lehetőségekről így másodévesként nem nagyon tudok mit mondani, de vszínűleg azért Pesten kicsit könnyebb:)


Bocs, hogy ennyire hosszúra sikeredett, remélem segítettem:)

2010. dec. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hello.Csak úgy beütöttem most,hogy SOTE és kiadta a kérdések között ezt is.Aztán pont kapóra jött,mert hasonló cipőben járok.Első helyen SOTE ,másodikon SZOTE.

Az utóbbi napokban világos volt,h SOTE,de az utolsó válaszoló tök diszkréten,de annál magávalragadóbban dícsérte a SZOTÉT.Na és kérdező,te hogy állsz?

2011. máj. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a SZOTE?
2011. máj. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

SE-ÁOK egyenlő SOTE

SZTE-ÁOK egyenlő SZOTE

2011. máj. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

SZOTE: Szegedi Orvostudományi Egyetem, ezt jelenti, nem?

Ide nemcsak ÁOKjár, hanem FOK is pl.


Tehát a SZOTE nemcsak az ÁOK-osokké :)

2011. nov. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
SZOTE OLLÉ!!! :D
2011. dec. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!