Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a sok...

Mi a véleményetek a sok semmitérő diplomáról?

Figyelt kérdés
Az olyanokra gondolok, amik mögött tudás szinte alig van az oklevélbe egy gyenge 2-es van belevésve, gazdájuk persze hencegnek, hogy ők igenis diplomások és 10 centivel a föld felett járnak emiatt. Szerintem ezek az oklevelek csak seggtörlésre jók!
2010. dec. 26. 12:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmi jó véleménnyel nem viseltetek irányukba.
2010. dec. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
semmire nem való,azt nézik mindenhol hogy mennyi tapasztalatot/gyakorlati tudást szedtél össze tanulmányaid alatt,mindenesetre jól mutat egy papír akármilyen hülyének a szobájában is :)
2010. dec. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Lerágott csont...
2010. dec. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nyilvánvaló, h mi a véleménye az embereknek erről... Ez tipikusan olyan "kérdés", aminek semmi értelme sincs. Jeleztem a moderátoroknak...
2010. dec. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Előző válszolónak: Bizonyára te is ilyen vagy!
2010. dec. 26. 16:15
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagyok ilyen :D Mellesleg nincs is diplomám... Csak primitívnek tartom a kérdést!
2010. dec. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy semit sem érnek. Sok felesleges szak van egyetemi szintre emelve, ezzel éveket elvéve és iszonyatos összegeket elszívva a kasszából. Ezeket a feleslegesen magasabb szintre emelt szakokat egy 2 éves OKJ-s képzésen is remekül el lehet sajátítani.
2010. dec. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy a szükséges rossz. A munkaerőpiacot addig sem veszélyeztetik a diákok, viszont a fogyasztásban, ezáltal a gazdaság életbentartásában részt vesznek, és nem elhanyagolandó, hogy akármennyire is "semmitérő" a diplomájuk, a műveltségi szint nő.

Nyugat-Európában ez egy régebbi trend hasonló okokból.


Mindemellett azért óvatosabban bánnék a "semmitérő" és presztizs diploma szétválasztásával, mert itthon rengeteg olyan szak van felsztárolva, amik semmiben nem különböznek a társadalom által jobban lenézett szakoktól.

2010. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"fogyasztásban, ezáltal a gazdaság életbentartásában részt vesznek"


az állam fizeti a taníttatásukat, amit nem lát viszont.


hmmm... -.-

2010. dec. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
nem minden esetben az állam fizeti...
2010. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!