Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha tanár szeretnék lenni,...

Ha tanár szeretnék lenni, akkor SZTE vagy ELTE?

Figyelt kérdés
TTIK - TTK
2010. dec. 24. 00:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Konkrétan a matekról nincs infóm, de a bioszról igen."


nekem meg egészen konkrétan a matekról van infóm, de láthatóan úgy ugatnak le, hogy ezzel egyedül vagyok itt - bár az is nagyon fura és hihetetlen nekem, hogy bioszon úgy lenne, ahogy te mondod, max ha nem első évben, amikor még nincs szakirányválasztás (nem lehet, hogy erről van szó?). De ha te mondod, biztos...



"Egyébként pedig, a tanárképzésnek nem csak szaktárgyi oldala van, hanem pedagógia-pszichológiai tanulmányokat is folytatunk."


ez csak természetes, csak nem látom, hogy miben mond ez bármiben is ellent annak, amit mondtam. Gyengébbek kedvéért: nem azt mondtam, hogy nem tanulnak dolgokat, azt mondtam, hogy a szakmai, matek részéből nem tanulnak olyan mélységet (mert miért tanulnának, helyette tanulnak pedagógiai cuccokat), hogy számítana, melyik egyetemen tanulnak. Értelemszerűen hasonlót elmondhatunk a pedagógia/őszichológia részéről is, ott is várhatóan teljesen ugyanolyan képzést kapnak mindkét helyen, hiszen ez sem egy kutató jellegű dolog, nem pszichológusokat vagy mittudomén miket képeznek.


Még gyengébbek kedvéért: ha én matematikus szeretnék lenni, akkor nekem számíthat az (most az ELTE mellett fogok felhozni érveket, mert azt ismerem, de biztos a SZTE mellett is fel lehetne hozni dolgokat), hogy inkább az ELTEre menjek, mert mondjuk az ország leghíresebb matematikusa ott tanít, mert Pesten van a Rényi matematikai intézet, így könnyebben tudok becsatlakozni tudományos dolgokba, mert inkább Pesten szoktak lenni konferenciák, külföldi neves emberkék, és mert talán jobbak a nemzetközi kapcsolataik, így jobban tudok később kint dolgozni, stb.


Tanárszaknál, ha megnézed, ezek nem szempontok, mert nem kutató lesz belőle, nem is fog olyan mélységben tanulni dolgokat, hogy ő bármilyen ilyenben érdekelt legyen.

2010. dec. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!