Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha tanár szeretnék lenni,...

Ha tanár szeretnék lenni, akkor SZTE vagy ELTE?

Figyelt kérdés
TTIK - TTK
2010. dec. 24. 00:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
tanár szak szempontjából tök mindegy, amennyi és amilyen szintű anyag ott van, azt mindkettőn ugyanúgy megkapod. Amelyik közelebb van, vagy egyéb szempontból kényelmesebb.
2010. dec. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Miért érzem úgy, hogy az első icipicit lenézi a tanárképzést?

Egyébként, én a SZTE-re járok. Szerintem sok jó, felkészült tanár oktat minket. Mint mindenhol itt is vannak lazább és keményebb tárgyak is.

Szeged egyébként is egy nagyon szép, diákbarát város :)

Remélem tudtam segíteni.

2010. dec. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
tanári szakiránynál tényleg nem számít, hogy melyik egyetemen vagy. ami legközelebb van és a legszimpibb. én pl NYME-n nyomom és teljesen jó.
2010. dec. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Olyan szempontból lényegtelen, hogy a tanári mesterszakot elvégezheted más egyetemen is az alapképzés után.
2010. dec. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Végül az SZTE lesz, ha felvesznek.

2010. dec. 25. 17:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyértelműen SZTE!
2010. dec. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Miért érzem úgy, hogy az első icipicit lenézi a tanárképzést? "


Nem igazán lenézésről van szó, hanem helyén kezelésről. Tanár szakon nem az a cél, hogy tudósokat, kutatókat, stb-t képezzenek, így az ott leadott szakmai anyag nem egy akkora nagy dolog (mondjuk kb. egy spec. matek gimis szint, tehát egy tanár szakon nem tanulnak lényegesen több vagy mélyebb matekot, mint egy Fazekas matek szakán).


Ha matematikus kutató szeretne lenni, akkor ott számíthatna, hogy tudományos szempontból milyen az egyetem, milyen tudományos eredményekkel és kapcsolatokkal rendelkeznek az oktatók, hol tanítanak dolgokat jobban, milyen gyakran járnak oda külföldi vendégek, milyen kutatócsoportok vannak, stb.

Tanárszakon viszont ezek nem számítanak, az anyag meg nem olyan mély, hogy ne ugyanazt kapná bárhol, ezért tanulmányi szempontból eléggé mindegy, melyik egyetemen tanulja.

2010. dec. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
13:32! A válaszaidból egyértelműen kiderül, hogy LENÉZED a tanárokat!
2010. dec. 26. 16:33
 9/11 anonim ***** válasza:

"13:32! A válaszaidból egyértelműen kiderül, hogy LENÉZED a tanárokat!"


nem látom be, hogy az, hogy kimondok nyilvánvaló tényeket, nevezetesen hogy tanár szakon nem mély tudású elméleti matematikusok és kutatók képzése a cél, az miért jelentene lenézést.


De biztos én vagyok a balga...

2010. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Konkrétan a matekról nincs infóm, de a bioszról igen. Ugyan az a tananyag, a követelmény, mint a kutatóknak. Egy órán ülnek bent, ugyanaz a tanár tartja. Minden egy és ugyan az! Kivéve a kreditszámot, mert a kutatók (ugyanazért a munkáért) több kreditet kapnak.

Egyébként pedig, a tanárképzésnek nem csak szaktárgyi oldala van, hanem pedagógia-pszichológiai tanulmányokat is folytatunk. A szegedi Neveléstudományi Intézet pedig nagyon jó és kemény!

De nem vitatkozni akarok veled, én is csak tényeket közlök.

Minden jót!

2010. dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!