Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez hogy működik? Ezért már...

Ez hogy működik? Ezért már fizetnem kell?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok, most végzek gimnáziumban. Tegyük fel, hogy nem vesznek fel arra a szakra/abba az intézménybe, ahova járni szeretnék, mert nincs hozzá elég pontom. Ha halasztok egy évet, és jövőre jelentkezem, akkor gondolom nálam már nem működik a költségtérítéses képzés. Akkor nyerek felvételt, ha kifizetem azt az x összeget? Felvilágosítana valaki? Bocs ha hülyeséget kérdezek. Köszönöm.:)
2010. dec. 20. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:

egyrészt, a költségtérítéses azt jelenti, hogy te fizetsz.

amire te gondolsz, az állami, az pedig mindenképp jár, ha egyszer felvesznek az állami keretbe, nem számít, hányszor buktál el előtte a felvételin.

2010. dec. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, elírtam, az államilag támogatottra gondoltam.:) Na most, ha most nem vesznek fel, és az érettségivel ugye be is fejezem a középsulit, jövőre mivel lenne több esélyem felvételt nyerni? Mivel tudnám növelni az esélyemet/pontjaimat?
2010. dec. 20. 19:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Újraérettségizhetsz vmelyik tárgyból, ami nem sikerült jól, és arra a szakra ahová menni szeretnél, beszámít, tehetsz szintemelő vizsgát is, nyelvvizsgázhatsz, vagy elvégezhetsz egy egyéves OKJs képzést, de ennél is figyelni kell, hogy az adott szakra jelent -e pluszpontot.
2010. dec. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen.:)
2010. dec. 20. 20:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!