Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen gimnáziumot válasszak,...

Milyen gimnáziumot válasszak, ha érdekel a töri, a nyelvtan és az irodalom?

Figyelt kérdés
A magyar tanárom szerint szépen is beszélek, jól mondok verseket. Ezzel milyen szakmám lehet?
2008. jan. 18. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Humán gimit tudok ajánlani,vagy olyat ahol van humán tagozat.A szakmákal kapcsolatban nézz körbe egy Bölcsész karon.
2008. jan. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
71%

Attol függ milyen az osztályzatod más tárgyakból??

Ha nagyon jó akkor ajánlanám neked a Fazekast de ott olyan szak van ahol első évben nyelvet tanulsz nagyon utánna pedig erősen a humánt.

2008. jan. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha kizárólag humán érdeklődésű vagy, érdemes olyan gimit választani, ahol van humán tagozat (nem összekeverendő a fakultációval). Persze ezt is iskola válogatja: legegyszerűbb a heti keretóraszámokat megkérdezni az adott helyen. Én speciel egy olyan gimibe jártam humán tagozatra, ahol heti 6 törióránk, 6 magyarunk volt, az első idegen nyelv kötelezően a latin heti négy órában, a második idegen nyelvet heti öt órában tanultuk. Versenyistálló volt, de az egyetemen, ha megnézik, hol érettségiztél, sokat nyerhetsz vele (a tudásod mellett a tanároknál is jó pont). Ellenben láttam humán tagozatot heti 3 töriórával és 4 magyarral hirdetve, 3, ill. 2 nyelvórával kiegészítve. Ott nem halsz bele a tanulásba, viszont a felvételin is elmarad az eredmény...
2008. márc. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
A leírtak alapján tudom ajánlani neked a Vörösmarty Mihály Gimnáziumot, vagy a Verespálnét esetleg az Eötvöst ezek mind jobb, nevesebb gimnáziumok. A Fazekast nem ajánlanám.
2008. júl. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Talán ha képes lettél volna írni egy qrva városnevet...

Hová mentél végül egyébként ? :)

2014. márc. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!