Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME építészmérnöki karára...

BME építészmérnöki karára mennyire nehéz bekerülni? Aki idejár, segítene?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék építész lenni, most vagyok 11.-es. Elég erős suliba járok, magasak a követelmények, matekból most csak 4-es leszek félévkor, de év végére megpróbálok 5-ös lenni. Fizika idén nem megy, 3-as leszek belőle. Rajz tanfolyamra jártam régebben, végül is szeretek rajzolni, csak nem nagyon foglalkoztam vele az utóbbi 2-3 évben (azért ezeket a tantárgyakat említem, mert ezek a legfontosabbak ezen a területen). Alapvetően jól tanulok és gyorsan, szerintem nem lesz rossz átlagom év végén. Mennyire nehéz bekerülni? A helyzet az, hogy én inkább humán beállítottságú vagyok, mindenféle magyar és töri versenyen indultam már, nyelvek is jól mennek, imádok verseket írni stb, ezért félek, hogy inkább reálosnak kéne lennem ahhoz, hogy bekerüljek. Nagyon megköszönném, ha adnátok tanácsokat ezzel kapcsolatban, esetleg olyanok, akik odajárnak szolgálnának némi infóval.

16/L


2010. dec. 19. 19:57
 1/2 anonim ***** válasza:

szia,


hát nem könnyű bekerülni...mindenképpen járj rajz előkészítőre, a bme indít rajzelőkészítőt, oda menj mindenképp. amikor én jelentkeztem 414 volt a ponthatár, szval nyelvvizsga vagy emelt érettségi mindenképpen kell.


amúgy a bekerülés még haggyán...de elvégezni se se semmi az a gond:P

2010. dec. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
hát elhiszem..te odajársz? amúgy középfokú angol nyelvvizsgám van, és 3 tárgyból teszek majd emeltet
2010. dec. 22. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!