Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vidéken vagy Pesten könnyebb...

Vidéken vagy Pesten könnyebb főiskolát végezni? Gondolom vidéken, ahová könnyebb bejutni, ott viszonylag egyszerűbb elvégezni vagy nincs ilyen megkülönböztetés?

Figyelt kérdés
Bejutottam egy pesti suliba,viszont nagyon nehéznek találom,jól teszem ha átjelentkezek vidékre?
2009. jan. 21. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
A vidéki sulik nem olyan népszerűek, de nem feltétlenül rosszabbak, vagy könyebbek, sőt neves sulik még akár jobbak is lehetnek pesti megfelelőjüknél. Ha nehéznek találod, akkor ne sulit, hanem szakot válts.
2009. jan. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

So-so, nem tudom, én eddig egy fősulit végzek, azt Pesten, a vidékieket nem ismerem.

Azt tudom, hogy a mi sulinknak vannak vidéki kirendeltségei is, és sokszor az oda járóknak fel kell utazni Pestre, ha éppen ott nem tartanak vizsgáztatást valamelyik tárgyból. Szóval nekik ebből a szempontból egyáltalán nem könnyebb, mert aki pl. munka mellett végzi, kapásból szabit kell kivenni olyankor.

2009. jan. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom miből gondoltad ,h a pesti suli az erősebb meg jobb a vidékinél. Hirtelen nem is tudok olyan szakot mondani aminek a pesti iskolája lenne a legerősebb az országban. Kérdésedre válaszolva amennyiben neked a név számít és nem a tudás vagy ,hogy miért is vagy egy egyetemen akkor hajrá menj pesti egyetemre ,mert te meg anyukád boldogok lesztek a ha a NAGY nevet emlegethetitek a szomszédoknak. De azt azért hozzátenném ,h ha nincs kapcsolatod előbb les szét az egyetemek között mert a munkaadód tudni fogja ,hogy melyik suli a legjobb és ha nem abba vagy akkor akár dalba is foglalhatod a pesti sulid nevét.
2009. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én sem értem miből fogant a gondolat nálad, hogy vidéken könnyebbek a sulik.

Engem a "nagy" ELTÉ-re nem vettek fel minimális pontkülönbség miatt, úgyhogy egy másik nagyobb egyetemre járok, de majd belerokkanok, pedig ez "csak" egy vidéki egyetem. és még viszonyítási alapom is van, ugyanis a szakom ELTÉ-s megfelelőjén egy csomó olyan tárgy nincs is, amivel itt küszködök... szóval ennyit erről.

2009. jan. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
Jártál te már valaha vidéken? Azt hiszed, hogy Budapesten kívül mindenhol primitív bunkók élnek és még iskolák sincsenek? Itt (vidéken) is megvan minden ami a fővárosban! Még a villany is be van vezetve, hogy ne kelljen gyertya mellett tévét nézni. Ezt eddig ugye nem tudtad?
2009. jan. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
utolsónak: nem értem, mért írod ezt,egy szóval sem mondtam hogy primitívek az emerek!!Párom is vidéki. El vagy tájolva. Csak egy barátnőm mondta hogy van olyan szak,aminek a pesti sulija sokkal nehezebb mint a vidéki.Ezek szerint ez nem minden szakra igaz...:S
2009. jan. 22. 14:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!