Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemen tanuljak tovább?

Melyik egyetemen tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Nagy dilemma előtt állok, nem tudom, hogy az SZTE-re menjek gazdaság informatika szakirányba, vagy a ZMNE-re katonai vezetőnek, majd masteren katonai logisztikusnak. Kérem kívülállóként segítsetek, melyiket ajánlanátok és melyiket nem és miért. És mind a két helyre bejutnék, ha első helyen azt jelölném meg, Zrínyin nem lenne baj a fizikai alkalmasságival sem. Ami nekem egyedül Szeged mellett szól, hogy oda megy szinte minden barátom, de attól félek, ha oda megyek unalmas életem lenne, csak irodában kellene ülnöm naphosszat stb. Ha van javaslatotok másik egyetemre természetesen azt is megírhatjátok:)
2009. jan. 20. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Neked kell tudnod hogy mi az amit szeretnél életed végéig csinálni.

A ZMNE-n nem csak fizikailag kell megfelelni. Oda csak nyelvvizsgával vesznek fel és utána a szakmai nyelvvizsgát is le kell tenned, fél évet adnak rá különben kiteszik a szűröd. A katonai vezető szakon a diákok szó szerint egész nap futkosnak és csak 2 hetente kapsz eltávot a laktanyából, ugyanis ezen a szakon nem kollégiumban vannak a diákok hanem a laktanyában. De ha olyan kedvük van, vagy valamit elszúrsz, simán megmondják hogy nem engednek haza 1 hónapig. Kőkemény kiképzés van, igaz hogy mindent biztosítanak pl. teherautóból jogsit, de ha valamiből megbuksz akkor triplán fizettetik meg veled. Arról nem is beszélve, ha felvesznek a ZMNE-re akkor szerződést kell aláírnod, hogy amint elvégzed legalább 5 évet szolgálsz a honvédségnél, és ott ahol ők mondják, neked választási lehetőséged nincsen. Ha valami miatt nem tudod befejezni a sulit, pl: nem bírod a tempót vagy önként ott hagyod, vagy a suli teszi ki a szűröd, akkor neked utólag mindent kiszámláznak amit a honvédség beléd "ölt" lőszert, ruhát, ellátást, üzemanyagot, mindent, ami 1 év alatt több mint 1 millió és neked ki kell fizetned az utolsó centig. Belegondoltál ezekbe? Csak akkor menj ha őszintén katona szeretnél lenni. Tény hogy a SZTE az kispályás büfésuli a ZMNE-hez képest.

Dönteni úgyis csak te tudsz, bár szerintem baromság csak azért abba a suliba menni mert a barátaid oda mennek...

üdv!

2009. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) A nyelvvizsgával sincsen probléma, B kategóriás jogism pedig van. A baj az, hogy azt nem tudom, a kötöttségeket hogy bírnám, és hogy édesanyám nagyon ellenzi a katonai pályát.
2009. jan. 20. 22:48
 3/5 anonim ***** válasza:
A B kategória sajna nem elég, itt teherautóra kell letenned, gondolom abból nincs jogsid :) Neked kell eldöntened, belevágsz e. Ha jelentkezel és felvesznek, nem csak 5 évre vállalsz kötelezettséget amíg elvégzed a sulit, hanem 10 évre, mert szerződnöd kell, kötelező. Ha nem tetszik a katonaság, akkorsem szabadulsz tőle csak 10 év múlva. Szóval jól gondold át! :)
2009. jan. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

más szak is van ám a Zrínyin

amely kevesebb kötelezettséggel jár

Educatio kiállításra menj ki,

beszélges hallgatókkal

2009. jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha így megkérdezed akkor tuti nem vagy magabiztos.Szerintem megbánnád a katonaságot.Az csak azoknak való akik tényleg fanatikusan imádják mint én!:D Amúgy hány pontod van?Voltál alkalmasságin?
2010. máj. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!