Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakon tanuljak tovább...

Milyen szakon tanuljak tovább egyetemen, ha tudom, hogy érdekel a műszaki rajz, illetve egyéb ilyen jellegű munka és a természetben is szívesen időzök?

Figyelt kérdés
2010. szept. 25. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Pécsen, építész szakon.
2010. szept. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én most építőmérnökire járok, ami szerintem beleillik abba, amennyit leírtál! :) Kell autoCAD-ben rajzolgatni, van mérnöki ábrázolás, mechanikán is rengeteg szerkesztési feladat... Geodézián kint a szabadban végzünk mérési feladatokat, terep gyakorlatok vannak, mérő táborok, stb stb... Én régen szerettem a matekot, és az informatikát a suliban, illetve természetbarát is vagyok, reálos beállítottsággal. Ezen a szakon minden olyan jellegű dolgot megtaláltam, amit anno elképzeltem magamnak! Olvass utána, hátha neked is tetszene :)
2010. szept. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ez nem tömegképzés? El lehet vele helyezkedni?
2010. szept. 26. 08:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Az építőmérnöki képzés abszolút nem divatszak mostanában, hihetetlenül alacsony pontokkal be lehet kerülni az egyetemekre, főiskolákra. Én vizes szakirányban tanulok, pont azért mert biztos forrásokból tudom, hogy a jó vízügyi szakemberekből kevés van, azok is lassan nyugdíjba mennek, és nincs annyi utánpótlás, amennyi kellene! Egyelőre nagyon nagyon tetszik, de lehet mesterképzésig még meggondolom magam és más irány felé megyek. (statika, szerkezetépítés)
2010. szept. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

amúgy elsőéves anyagmérrnök vagyok, és nem hiszem, hogy a 4 fal közül ki fogok mozdulni, ha természetesen elvégzem.

KÖSZÖNÖM a TANÁCSOKAT, egyébként régebben gondoltam az építőmérnökire, csak édes jó Apukám lebeszélt róla, mert hogy sokan végzik el és nem lesz állásom címszóval..

2010. szept. 27. 07:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Az építészmérnökit végzik el nagyon sokan. Ha építőmérnökin jó felé "specializálódsz", akkor biztosabb az elhelyezkedésed is. Pl mint azt hiszem említettem én vizes szakon vagyok... Többen is mondták suliban, életben, vízügyeken, hogy a jó szakemberek öregednek, utánpótlás hiány van, pedig több száz munkahelyet be tudnának tölteni szinte azonnal! Pár év múlva meg csak rosszabb lesz a helyzet.

Azt eltudom képzelni, hogy mondjuk szerkezet-, magasépítőből sok van, ezeket valahogy jobban kedvelik a diákok, míg mondjuk mélyépítést kevésbé. Utána kell kicsit járni, hogy melyik irány tetszik, és azon az ágazaton mi a helyzet.

2010. szept. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!