Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A kéttannyelvű gimnáziumokban...

A kéttannyelvű gimnáziumokban milyen szintről kezdik tanulni a nyelvet?

Figyelt kérdés
Konkrétan gyönkire(Tolnai Lajos Német Nemzetiségi és Kéttannyelvű Gimnázium) gondolok. Mit gondoltok arról a suliról? Érdemes miatta 70-kmre elmennem?
2010. nov. 27. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt az iskolát nem ismerem de minden 2tannyelvű ugyanolyan.

voltam nyílt napon azt mondták aki előtte nem azt a nyelvet tanulta az nem menjen 2tannyelvűre hanem nemjen nyelvi előkészítőre

iskoláért meg sehogyse érdemes 70 km-t utazni főleg nem mert Gyönk nem hiszem hogy nagy város lehet nincs is kolija az iskolának

2010. nov. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A sima kéttannyelvű gimnáziumokba nyelvtudás nélkül is lehet jelentkezni, mert az első év nyelvi felkészítő, ezt nulladik évfolyamnak hívják, ezalatt intenzív nyelvi képzést kaptok, csak heti egy-egy órában vagy matekból és magyarból némi szintfenntartás, és csak a következő évben kezditek magát a gimnáziumot az idegennyelvű szakórákkal.

A nemzetiségi gimnázium más, oda Magyarországon élő német nemzetiségű, vagyis német anyanyelvű gyerekek járnak elsősorban, így nem biztos, hogy van nyelvi előkészítő osztály. De erre a legbiztosabb választ akkor kapod, ha felhívod magát a sulit.

2010. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ

van kollégiuma, a német tanárom ajánlotta, mert már ment oda néhány tanítvány és csak jó visszajelzést hallott, de én mégis félek tőle

1. óta tanulom a németet, az idei tanévben teszem le az alapfokú nyelvvizsgát az tuti, hogy elég oda?

S.O.S.

2010. nov. 27. 13:21
 4/7 A kérdező kommentje:
abban a suliban nincs 0.évfolyam
2010. nov. 27. 13:23
 5/7 A kérdező kommentje:
van német nemzetiségi osztály meg magyar-német kéttannnyelvű osztály, és engem az utóbbi érdekelne
2010. nov. 27. 13:24
 6/7 anonim ***** válasza:
én német kéttannyelvűbe jártam, igaz, Pesten. Nyugodtan jelöld meg a sulit, elég lesz a nyelvtudásod :) ha mégsem, mert esetleg olyan erős lesz az osztályod, majd felhúzod magad! hajrá! :)
2010. nov. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi

légyszi írjatok még!

2010. nov. 27. 16:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!