Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 250 ponttal be lehet kerülni...

250 ponttal be lehet kerülni valamelyik egyetemre vagy főiskolára?

Figyelt kérdés
az egyetem és fősuli mindegy és azon belül a szakok is csak mondjatok párat ha tudtok...
2010. nov. 25. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
ahova kevesen jelentkeznek, oda be. kisebb egyetemek természettudományi karaira mondjuk. de ott úgyse éled meg a második félévet, ha középiskolába is csak 250 pontot bírtál szerezni.
2010. nov. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Be be lehet éppenséggel jutni..nézz szét hogy az előző években mennyi volt a ponthatár és kb ahhoz viszonyíts..szóval pl egy orvosira ne nézd meg nem fog 200 pontot csökkeni :)

érdemesebb az alapból alacsony ponthatárosokra jelentkezni, amire előző évben belefértél volna bőven..magyarul: kalkuláld bele hogy nőni fognak a ponthatárok.

szerintem az hülyeség hogy nem tud bentmaradni az akinek nincs sok pontja érettségivel...persze nagyon sokat kell tanulni, hajtani, de nem lehetetlen....

2010. nov. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos be.

Felvi.hu-n tudsz nézelődni.

Egyébként baromira jó kérdés, hogy mégis hogy számolsz pontot anélkül, hogy tudnád, hova akarsz jelentkezni...

Ugyanis szakonként eltérő lehet a pontszám a felvételi tárgyaktól függően...

2010. nov. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Felsőfokú szakképzésekre (ami nem diplomát ad, hanem okj-s oklevelet) simán be lehet kerülni ennyivel. Más kérdés, hogy sikerül-e elvégezni, és ha igen, milyen eredménnyel.
2010. nov. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

vagy pedig ami esélyesebb hogy fizetősre vesznek fel...

szerintem azért, mert valakinek nincs maximális vagy ahhoz közeli pontja még elvégezheti normálisan a főiskolát.

2010. nov. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

"nincs maximális vagy ahhoz közeli pontja"


200 a minimum ponthatár és 480 a max. Oké, hogy nem kell 470-480 pont, de azért 350 illene, nem?


A kérdés meg még mindig adott. Mi alapján számol pontot, ha azt sem tudja, hova akar jelentkezni?


Meg mi az, hogy "az egyetem és fősuli mindegy és azon belül a szakok is"?

Talán mindenhez ért?...


Nem melegedni kellene a felsőoktatási intézményekben. Miért nem olyan tanulókat vesznek fel, akik MOTIVÁLTAK?

Baromi nagy motivációja lehet egy olyan embernek, akinek tök mindegy, hova megy...

2010. nov. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

nekem 300 pontom volt kereken. igen, nem voltam szín 5-ös tanuló 3-as 4-es voltam. bekerültem a főiskolára és 4,6-os átlagot csinálok immár a 3.éve. mellesleg sokkal kitartóbb vagyok mint más mert mindennél jobban el szeretném végezni és a szakmámba elhelyezkedni. nem csak melegedni járok oda...

persze sokan vannak így..de ez az általánosítás hogy akinek nincs olyan sok pontja az már nem is csinálhat semmit csak menjen el egy gyárba gürcölni?

annyira nagyra vannak maguktól akik elérnek 400 pontokat és az első évben kibuknak.

szerintem nem kéne általánosítnai.

2010. nov. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%
persze itt a kérdező nem a motivált mindenre elszánt tanulni akaró diák közé tartozik..de pl vannak olyan szakok ahova nagyon kevés pontoktól felvesznek (pl szociális munkás, és még sorolhatnám)nem egyből a "menő" szakokat kell megcélozni
2010. nov. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16%

Utolsó: Ezen van a hangsúly: "mert mindennél jobban el szeretném végezni és a szakmámba elhelyezkedni"


Belátom, abban igazad van, hogy nem mindig az marad bent, akinek sok pontja volt, és nem minden esetben bukik ki az, akinek kevés.


De szerintem ha vki úgy áll hozzá, hogy mindegy milyen fősuli, egyetem, mindegy milyen szak", ott már vmi gond van.


Sajnálom, ha megbántottalak, tényleg belátom, hogy részben igazad van. De a második részét a dolognak továbbra is fenntartom.

2010. nov. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
persze abban teljesen igazad van hogy a kérdező ebben a szempontból nem feltétlen oda való..nem azon akadtam ki :):):):):):):):):)
2010. nov. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!