Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kell tennem ahhoz, hogy...

Mit kell tennem ahhoz, hogy bejussak az SE-ÁOK-ra vagy a DE-OEC-re és háziorvosként tudjak ott végezni?

Figyelt kérdés
Nagyon megköszönném, ha valaki elmagyarázná ezt az egész pontszámításos, kredites és az a kérdés témájához kapcsolódó dolgokat. Addig már eljutottam, hogy középszintűznöm kell kémiából/fizikából és emeltszintűznöm biológiából és legalább egy nyelvvizsga kell. A felvi.hu-n már sokat próbálkoztam, de még mindig nem tudom átlátni az egészet. Elsősorban egyetemisták válaszát várom, de akárkiét, aki érti ezt az egészet. Ha tudtok egy jó honlapot már az is sokat segíthet. Tudjátok, kéne az a bizonyos mondat, amitől én személy szerint föl tudnám fogni ezt a rendszert. Nagyon köszi minden válaszolónak.
2010. nov. 22. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez a "kredites, pontszámításos" témakör elég nagy, pontosan melyik részét nem érted?
2010. nov. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A pontszámítást kicsit hosszú lenne leírni, ha nem gond nem tenném meg. Mindent el tudsz olvasni a felvi.hu-n, még pontszámító kalkulátor is van, ha egyedül nem boldogulsz (bár nem bonyolult, csak hosszú leírni).


Igazából a három tárgy közül mindegy, melyikből teszel emeltet, nem kötelező biológiából (Legalább is eddig így volt, az biztos, és szerintem még nem változtattak rajta).


Háziorvosként meg nem tudsz egyetemen végezni. Méghozzá azért nem, mert van egy általános orvosi képzés az egyetemen, ami hat év, és utána kell szakosodni.

(Háziorvos esetében 3 év) De azt már nem az egyetemen belül csinálod, hanem rendesen dolgozol.


Nyelvvizsga szintén nem kötelező. De ha nem teszel két emeltet, csak egyet, akkor erősen ajánlott, mert különben nem lesz meg a pontod.

Egyébként a ponthatárokat szintén megtalálod a felvi.hu-n.


A krediteknek az egyetemen van jelentőségű, egyelőre felesleges vele foglalkoznod.


Ha van vmi kérdésed, kérdezz nyugodtan (e-mailt is írhatsz).


(egy orvosis)

2010. nov. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!