Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy is van ez a minorral?

Hogy is van ez a minorral?

Figyelt kérdés

Angol-töri szakos tanár szeretnék lenni, vagy ha nem is mindenképp tanár, de ezt a két dolgot tanulnám az egyetemen. Nem igazán tudom, a kettő közül melyik legyen a minor, de valószínűleg a töri lesz az. Sokszor hallottam, hogy a minor semmit sem ér, ugyanakkor mégis ez váltotta fe a régi két szakos rendszert. Most meg lesz ez az új oktatási törvény, mely szerint visszaállítják a kötelező két szakot BTK-n. Mivel valószínűleg több év, mire a törvényt átviszik, engem már nem érint a felvételinél. Vagy mégis? Ha pl három év múlva megszűni a minor,akkor mi lesz a helyzet az éppen egyemistákkal? Visszahat rájuk a törvény?


A másik kérdésem: Tegyük fel, hogy újra kötelező a két szak; ez esetben mi a teendő, gha pl. a pontszámaim miatt törire első helyen felvesznek (pl. ELTE), de angol szakon csak a másodikként megjelölt helyre jutok be (pl Pázmány)?


2010. nov. 19. 13:28
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Ha te a mostani, minoros rendszerben kezded meg a tanulmányaidat, akkor úgy is fogod befejezni, a változtatások mindig a következő évben felvettekre vonatkoznak.


2. Szakpáras rendszerben a jelentkezés eleve szakpáras. Tehát pl. nem történelem szakot hirdet meg az egyetem, hanem történelem-angol szakot. Meg történelem-magyart, meg német-angolt stb. Tehát itt egyszerre jelentkezel két szakra.

2010. nov. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!