Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van akkor ha tök szarul...

Mi van akkor ha tök szarul sikerül a gimis felvételim?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy kitűnő tanuló voltam eddig. Ennek ellenére nagyon rossz lesz az írásbelim. Tavaly nagyon nehéz volt állítólag a matek és mit mondjak? Eléggé "be vagyok ijedve" már előre is! Ebben az esetben lehúzhatom a rolót mert be se fognak hívni szóbelizni?
2010. nov. 18. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A gimnáziumok gyakorlatilag versengenek a diákokért, annyira kevés a gyerek. Szerintem nagyjából oda vesznek fel, ahova jelentkezel, ha megütöd a minimumot (nyilván azért annyira rosszul nem sikerült).
2010. nov. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát még nem mert csak a köv.év januárban fogom megírni. De nagyon félek már előre is.
2010. nov. 18. 13:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

mindenki jövő évben fogja megírni.(2011)

ha meg hetedikes vagy akkor ne is gondolj erre

amúgy meg itt hiába vagy kitűnő ez nem általános iskolai anyag hanem inkább olyan mint a kompetencia kb azt méri

2010. nov. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocsi de a felvételi annyira nem vészes,a magyar egy kitűnő tanulónak meg sem kottyan,a matek sem olyan vészes.am meg 5ösökkel bárhova bejuthatsz.
2010. nov. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
ezen tök felesleges aggódnod mert annyira nem határozzaa meg az életed az inkább hogyan állsz hozzá a tanuláshoz
2010. nov. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hogyan állok hozzá, hogyan állok hozzá? Nem is emlékszem olyanra amikor ne tanultam volna!
2010. nov. 20. 10:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmi.

Nekem pl. 77 pontom lett, ez elég volt a legjobb suliba is, de oda nem vettek fel, mert olyat kérdeztek, amiről az elműlt nyolc évben nem is hallottam, ráadásul azt kérdezték, hogy melyik a főnév, melyik melléknév, stb. Hát köszi, beléptem egy sima gimibe, és aki valószínűleg az osztálytársam lett volna, az most szívja a fogát, hogy nem jó a suli.

Szóval így is elsülhet.

De ne nagyon aggódj, mert akkor azt nyilván nem hallottad, hogy a magyar meg egyszerű volt, abból a leghülyébb osztálytársam is 38 pontot elért.

Szóval ne parázz, és akkor menni fog, matek már nehezebb, de ha 5-ös vagy belőle, akkor nagyon nem fogsz meglepődni.

Szóval sok sikert, nem lesz annyira rossz, és a legtöbb iskola azt is nézi, hogy milyen a tanulmányi átlagod. Jó, mondjuk én egy rakás versenyt megnyertem mellé, de a nélkül is bekerültem volna (szerintem).

Szóval ne aggódj, ami pedig lényeges, az a szóbeli. Angolra nagyon gyúrj rá, és kérdezgess a tanártól olyat, ami nem tananyag.

A lényeg, hogy mindenképp vigyél be egy kólát, az javítja a közérzeted, és egy fél órán keresztül az agyadat is felpörgeti. Energiaitált az egyik osztálytársam vett, de azt mondta, hogy megitta a magyarnál az egészet, és a matekra meg az utolsó 15 percben nem tudott már koncentrálni. Szóval én mindenképp kólát ajánlok. Meg persze csoki, és kész.

De ha elrontod a felvételid, és lesz 30 pontod, akkor tényleg vége a giminek, és mész egy szakközépbe. Akkor meg tényleg ciki, mert ott nem szeretik az okos embereket...

De ha már 70 pontot elérsz, azzal már visszahívnak a jó gimikbe, bár attól is függ, hogy hol laksz.

2010. nov. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!