Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen szánalmas a...

Miért ilyen szánalmas a felsőoktatás?

Figyelt kérdés

Mérnökire járok, és a vicces az, hogy pont a tölteléktantárgyak nem mennek, mint pl. természetvédelmi alapozó ismeretek (C típusú) (a ZH-m jó lett, de nem fogadta el, mert nem vittem be neki egy leadandót, ami kb. csak annyi, hogy lecopyzod netről), a tanárok azon versenyeznek, hogy ki húz meg több diákot. Infoból előző évben 1 ember csusszant át nagy ZH-n. Ott van ökonómia. Levágnám a fejét annak, aki kitalálta, hogy legyen ilyen minden mérnökin. Nem vagyok én közgazdász, de ha már tájékozottabbá is akarnának minket tenni, azt ne képletekkel, amivel a nettó bruttó állami mindenféle áfás jövedelmet számolom ki, mert soha a büdös életbe nem fogom használni, még seggtörlésre se. Ettől függetlenül matematikából és geometriából a legjobbak között vagyok, sőt, az nagyon könnyen megy nekem. Nem vicces az, hogy egy mérnökin már-már a matek, és a geometria lettek a könnyű tantárgyak? pf...


Info tanszéket mindenki felemlegeti. Volt, hogy azt mondták hogy ebből lesz ZH, aztán nem abból volt. Előző évfolyammal is eljátszották. Egyáltalán nem tájékoztatnak minket semmiről, mellesleg túl kevés a gyakorlat, és túl sok az elmélet, ergo a tudásunk nem nő semmit.


2010. nov. 11. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Teljesen igazd van! Tanítónak tanulok és minden megy, kivéve a nevelástöri ahol olyanokat tanulunk hogy busmanok oktatása, és a fizika, kémia. Ezek tényleg nagyon kellenek alsóban:D De komolyan, igazuk is van...ameddig nem tudom mi a magfúzió gyerek elé se álljak. pff


L/19

2010. nov. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

Ha jól értem, azon vagy kiakadva, hogy lusta voltál, és még egy 5 perces feladatot sem voltál képes megcsinálni? Azért vagy kiakadva, mert meg akarnak tanítani arra, hogy mi a különbség a most 5m HUF és akét év múlva 10m forint között, vagy hogy mi a THM? Hogy valamit próbálnak beleverni a fejedbe, ami alapján nem az alapján mondasz véleményt gazdaságpolitikai véleményt, hogy épp melyik párt mondja?

Lehet, hogy rossz az oktatás, de a diákokon múlik minden: ha akarsz, tanulsz, ha nem, IJ.

2010. nov. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

22:11

Én nem szavazok pártokra. Nekem nincs szükségem erre, sose fogom felhasználni. Meg majd ha a tanár nem úgy tanít, hogy egy könyvből felolvassa az anyagot (2 perc beszélés, 5 perc szünet amíg olvas), akkor talán még oda is tudnánk figyelni.

2010. nov. 11. 22:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is mérnökire járok, és szintén vannak nehézségeim, már csak az időbeosztásom és az órarendem miatt is, egyszerűen nincs időm kikapcsolódni, vagy elmenni szórakozni, mert akkor rögtön csúszásban leszek mindennel... Ez engem nem zavar, leköt... nem mondom, van olyan tantárgy, ami a hátam közepére nem hiányzig, de gyanítom a matematika 98%-át sem fogom a büdös életben sem használni még is meg kell tanulni, és végig kell szenvedni 3 félévet... Ez van, ezt vállaltam, abban az iskolában, amelyikben, ahogy te is. Nyitva a lehetőség, hogy szakot, vagy intézményt válts, ha a jelenlegi nem tetszik...
2010. nov. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

Ez alapján nem a felsőoktatás szánalmas, hanem a te hozzáállásod.

Ha egyetemre mentél akkor tanulj. Ha tudod, hogy nehéz a tárgy, akkor tanulj még inkább. Ha pedig nem viszed be a beadandót, ami nyilván kötelező, akkor mit pattogsz, hogy nem lesz meg a jegyed? Teljesítsd a kötelezettségeidet először is, aztán esetleg járhat a szád.

És szerinted az a sok ezer ember, aki a világtörténelemben diplomát szerzett nem szívott az egyetemen? Nem kellett olyan dolgokat tanulni, amikről akkor azt gondolta, hogy soha a büdös életben nem fogja használni? (Aztán lehet, hogy később hasznos volt, lehet hogy nem. Nagy ügy.)


Ha nem bírod a felsőoktatást, akkor menj el fodrásznak vagy autószerelőnek. Szép szakmák. Meg lehet abból is élni, ha valaki dolgozik.

2010. nov. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Inkább a te hozzáállásod szánalmas. Év elején közlik a tantárgyi követelményeket. Ez azon dolgok listája, amit meg KELL csinálni ahhoz, hogy neked aláírásod/vizsgád legyen. Nem kívánságműsor. Nem volt szabad 5 perced arra a beadandóra? 5 perccel korábban kelsz fel és már kész is. Ennyi. Nem háborogni kell, hanem csinálni.

A mikro/makro pedig igenis hasznos dolog. Mérnökök közül tudod kik az ászok? Akiknek van egy mérnöki diplomájuk illetve egy gazdasági diplomájuk. Azok mindent visznek. Nem hülyeségből tanítják ezt nektek. Nekünk is van, és én speciel a mikrot a kisujjamból kirázom. Én inkább nem háborgok miatta, mert ennyi melóért az a két kredit ajándék. Amúgy még gondolom elsős vagy, és ez a két hónap még semmi nem volt. Éppen csak belekóstoltál. Még most alapoznak. Lesz ennél rosszabb is, hidd el, amikor örülni fogsz neki, hogy van egy-két könnyebb tárgy, amire abszolút nincs szükséged és könnyű megcsinálni.

2010. nov. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem is elég szánalmas a felsőoktatás, és nem csak a diákok hozzáállása, bár tényleg azon is lenne sokx mit javítani. De a tanárokén is...Elkezdtem levelezőn egy szakot, de rögtön az első konzultáció egy nagy vicc volt. a legtöbb kreditet érő tárgyat két óra alatt lezavarta a tanár, pedig másfél nap volt írva a tantervben...nem veszik komolyan a sulit...
2010. nov. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Eddig mindenki csak az ökonómiával tudott felhozakodni. Engem meg nem érdekel az ökonómia. Nem ezért jöttem ide, mások a céljaim, és nem én vagyok az egyetlen.

A hozzáállásom szerintem nem szánalmas, mert a belemet is kitanulom. Mellesleg ez a beadandós dolog olyan volt, hogy én azt hittem, hogy félév végére kell. Ami nem is probléma, de hogy emiatt pótot írjak? Nem ám mondaná, hogy hozd be holnapra, mert van rá két percem hogy elolvassam. Szánalmas szerintem, hogy az értékesebb, amihez nem kell tudás(és ahogy fogalmazta valaki, 5 perc), de egy jól megírt ZH már le van sza.rva. Aki kb. semmit se írt a ZH-ra, de bevitte azt a szánalmas lecopyzott sza.rt 5-öst kapott.


Amúgy nehéz az egyetem. Főleg, mert 20 embernél nem engedhetnek tovább többet, mert nem lesz elég műszer a következő félévben.


Mindemellett nálunk a matematika és a geometria szükséges tantárgyak, mivel félig informatikus iskola, és programozáshoz szükség van azért a matematika tudásra. Meg persze mi fogjuk szépen használni a deriválást, és az integrálást a szakmában, szóval nálunk ez se felesleges dolog.


Lehet, hogy szánalmasnak tartotok, lehet az is, hogy felsőbb évesek vagytok. Csakhogy nálunk a felsőbb évesek is láncban dohányoznak a stressztől, és szidják az informatika tanszéket ők is (ne általánosítsunk, a legtöbb). Nálunk az, aki végig viszi ezt a sulit mintaterv szerint olyan, mint a fehér holló.

2010. nov. 12. 14:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már írtam korábban. Már felsőévesnek számítok én is, én nem bagózom, mert nem akarom kinyírni magam, én "csak" nem alszom, vagy ha mégis éjszaka felriadok, reggel meg olyan vagyok, mint akin kétszer átment az úthenger, mert nem tudok aludni, pedig álmos vagyok. Volt olyan, hogy éjszaka felpattantam és elindultam ZH-t írni. Pedig akkor még itthon is voltam, nem az albérletben.

A beadandó azért fontos, mert benne van a tantervben. Kész. Amúgy ha a többiek vitték a beadandót időre (gondolom vitték), akkor valószínűleg szóltak, hogy mikorra kell, szóval magadra vess ilyen téren. Amúgy a legjobb, ha a beadandókat előre megcsinálod meg a zh időszak előtt, (már ha tudod) és amikor kell előveszed a fiókból és kész. De ha gondolod menj reklamálni a tanárhoz a beadandós dolog miatt és soha nem lesz aláírásod a tárgyból... Az a "lecopyzott xar" kellett a tanárnak, akkor azt a lemásolt izét kellett volna bevinned. Ennyi. Én is gyártom a sok lecopyzott izét, nem szívesen, mert pazarlom az időt, de ha ez kell ahhoz, hogy mehessek vizsgázni, akkor ez kell.

Hogy kinek mi a nehéz, az egyénfüggő. Én mondjuk vért izzadok néha a rajzos tárgyakkal, másból viszont benne vagyok a TOP10-ben.

Most fogok szakosodni, és a leendő szakirányra kb. 25 embert vesznek fel. Inkább tanulok azért, hogy engem válasszanak, minthogy leálljak pattogni a tanszéknek. Nekik csak egy szám illetve betűkombináció vagy rendszerben (főleg az elején), nem fognak a személyes véleményeddel foglalkozni.

2010. nov. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!