Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy néz ki egyetemen egy...

Hogy néz ki egyetemen egy vizsga vagy dolgozat? Mennyivel másabb, mint egy gimnáziumi tz?

Figyelt kérdés
tegnap 21:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
"És van dolgozatot" ezt akartam írni, csak töröltem véletlenül: "És a dolgozatot, ami van, ..."
tegnap 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
#10 a kisebb számonkérések nem vizsgák. Vizsga az, ami vizsgaidőszakban számonkérés a féléves/éves anyagból
tegnap 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
60%

A legnagyobb különbség az anyag mennyiségében van. Egy gimnáziumi témazáróhoz szükséges tudás szinte elenyésző egy egyetemi vizsga követelményeihez képest. Egy vizsgán nem csupán néhány hét anyagát, hanem több hónapnyi, több száz oldalnyi tananyagot is számon kérnek.


A vizsgák és zárthelyik típusai ugyanakkor nagyon változatosak (a zárthelyi dolgozat az tulajdonképpen egy félév közbeni dolgozat, nálunk általában 1, max. 2 zárthelyi dolgozat szokott lenni egy tárgyból, de van amelyik tantárgyból nincs is, ez is tanárfüggő). Egyes tanárok a kifejtős kérdéseket részesítik előnyben, így előfordul, hogy oldalakat kell írni a válaszokhoz. Mások viszont az online feleletválasztós teszteket preferálják, például egy 50 kérdéses tesztet, de nyilván nem csak ez a két véglet van. :)


Nálunk sok tanár kifejezetten a feleletválasztós kérdéseket preferálta. Ha nem is teljes egészében ilyenekből állt nálunk egy vizsga, a legtöbb esetben a túlnyomó része azokból állt, a maradék pedig kifejtős feladat. Ez volt számomra még egy nagy különbség így gimnázium után, mivel ott szinte soha nem találkoztam feleletválasztós tesztekkel, az egyetemi tanáraim többsége pedig ezt preferálta.


Aztán persze voltak szóbeli vizsgák is, de igazából én egyiket sem mondanám olyan ijesztőnek. Ha az ember tanul, akkor mindegyik menni fog. A gimnáziumban is ugyanígy van. Ha az ember készül rá, akkor könnyedén megy, és egyetemen is ugyanígy van. Tény, hogy többet kell rá tanulni, de pár hónap alatt megszokja az ember, hogy itt nem pár oldalakat kell tanulni.

tegnap 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#13 én ezt nem jelenteném ki amit te. Nem mindenki tud akkora mennyiségű anyagot megtanulni. Illetve sokkal több múlik a szerencsén és az egyén képességein mint a szorgalomon és a tanuláson. Van hogy full jól megtanultad, és a tanárt rossz napján fogod ki és megbuktat, mert mindenáron talál benne hibát stb

De lehet ennek az ellenkezője is.

Gimnáziumban szorgalommal és tanulással simán el lehetett lenni, ha valaki tényleg készült egy tz-re akkor garantált volt az 5. Egyetemen

ez már alapvetően kevés lesz.

Vannak szakok ahol nagyon sokan le is morzsolódnak, mert nem bírják a tempót, a megtanulandó anyag mennyiségét. Ilyen pl a jog, mérnöki (de ott nem a magolás miatt, hanem mert relatíve egyszerű bekerülni) és talán még az orvosi is, habár talán a jogra a legjellemzőbb ez.

tegnap 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"#10 a kisebb számonkérések nem vizsgák. Vizsga az, ami vizsgaidőszakban számonkérés a féléves/éves anyagból"


Kösz, hogy kifejtetted, ezt biztosan senki nem tudta...

ma 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15 a kérdező nem tudta, neki válaszolok.

A kommented jelentve lett provokatív szándéka miatt.

ma 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!