Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen főiskolai, egyetemi...

Milyen főiskolai, egyetemi szakok vannak, ahol nem kell matekot tanulni?

Figyelt kérdés
tegnap 06:25
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Btk
tegnap 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Ahol ténylegesen van matek, azok az informatikai, műszaki, természettudományi és gazdaságtudományi képzési területekhez tartozó szakok, emellett van pár olyan agrár, államtudományi és társadalomtudományi képzés, ahol szintén lehet 1-2 szívatósabb matekos tárgy.

Talán a bölcsész, az egészségtudományi és művészeti képzések azok, ahol egyáltalán nem kell matekozni, de ennél lényegesen árnyaltabb a kép. Például a jogász szakon is van statisztika, köpködik is a hallgatók rendesen, de a valóság az, hogy ezrelékben is nehezen kimutatható azoknak a joghallgatók aránya, akik a statisztika miatt buktak volna ki az egyetemről, tehát bár van, és foglalkozni is kell vele, annyira nem teljesíthetetlen még azok számára sem, akik nem akarnak matekozni. Nekem legalábbis volt olyan volt osztálytársam, aki gimiben szóbelin ment át a matekérettségin kegyelemkettessel, jogász szakon a statot meg négyesre teljesítette.

tegnap 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Én magyartanár vagyok, egyetlen matekos órám nem volt.
tegnap 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Én kommunikátor szakot végeztem. Nem volt matek.
tegnap 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Nyelvszakos voltam, nem volt matek.
tegnap 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!